کد خبر: 3924934
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۹
رئیس سازمان بسیج فرهنگیان کشور، بسیجیان را پاسداران انقلاب اسلامی معرفی کرد و گفت: به فرمایش مقام معظم رهبری بسیج می‌تواند در هدف‌گذاری، جهت‌گیری و در عمل به اجزای نظام و دولت کمک کند.

به گزارش ایكنا از فارس، سردار عباس مطهری، رئیس سازمان بسیج فرهنگیان كشور امروز، 2 مهرماه در دیدار با مدیرکل آموزش و پرورش فارس، بسیج را تقویت‌کننده تمام مسائل کشور دانست و گفت: به فرمایش مقام معظم رهبری بسیج می‌تواند در هدف‌گذاری، جهت‌گیری و در عمل به اجزای نظام و دولت کمک کند.

وی با تأسی از فرمایش مقام معظم رهبری، فرهنگیان را پایه‌ریزان تمدن نوین معرفی کرد و گفت: مأموریت بسیج فرهنگیان در یک کلام کمک به ارتقای کارآمدی آموزش و پرورش به‌عنوان دستگاه‌محوری تغییر و تحول کشور است.

مطهری با اشاره به اقدامات خوب آموزش و پرورش گفت: دانش‌آموزان امروز، تمدن آینده را رقم خواهند زد؛ لذا نیازمند تلاش مضاعف و برنامه‌ریزی برای دانش‌آموزان هستیم.

وی، بسیج فرهنگیان را مساوی با فرهنگیان دانست و گفت: از نگاه مقام معظم رهبری آحاد ملت ایران بسیجی و به طبع آن از نگاه ما آحاد فرهنگیان بسیجی هستند و تمام پیشرفت‌های افراد در کشور محصول دست معلمان است.

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان کشور، بسیجیان را پاسداران انقلاب اسلامی معرفی کرد و گفت: همچنان که هم‌لباس‌های ما در همه جای کشور در حال برقراری امنیت هستند، بسیج فرهنگیان نیز در حوزه آموزش و پرورش کمک‌یار است و در واقع موفقیت و سربلندی نظام اسلامی نشان‌دهنده موفقیت انقلاب است.

مطهری با تأکید بر لزوم هم‌افزایی تمام دستگاه‌ها با آموزش و پرورش گفت: باید عزم ملی در حمایت و تحول آموزش و پرورش شکل گیرد. دولت، مجلس، قوه قضاییه، صدا و سیما، همه و همه در قبال آموزش و پرورش مسئول هستند. 

وی افزود: بسیج باید در تمام نقاط به فرهنگیان وصل شود و زمینه را برای حضور نقش‌آفرین آن‌ها فراهم کند، همان‌طور که امام خمینی(ره) در جریان دفاع مقدس زمینه را برای نقش‌آفرینی تمام اقشار جامعه مهیا کردند.

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان کشور با اشاره به سخنان سردار شهید حاج قاسم سلیمانی که فرمودند در بسیج رده تاکتیکی نداریم و تمام رده‌های بسیج راهبردی است، گفت: از آنجا که بسیج کلید طلایی مسائل اساسی نظام است و همه باید در بسیج نقش داشته باشند؛ لذا در تمام اقشار بسیج باید هیئت اندیشه‌ورز برای بررسی و اعلام مشکلات و مسائل اساسی سازمان‌ها حضور داشته باشند و در واقع  چرخه سیاست، قانون، برنامه و اجرا را بررسی کنند.

مطهری، حضور داوطلبانه مردم را از ویژگی‌های مهم بسیج دانست و با تأکید بر مدرسه‌محوری گفت: از آن‌جا که اصل آموزش و پرورش مدرسه و معلمان خط مقدم هستند؛ لذا اصل کار بسیج فرهنگیان نیز مدرسه است و در این راستا قرار است پایگاه‌هایی در مدارس بر اساس مقاطع و جنسیت تشکیل شود و زمینه اتصال و جذب ظرفیت‌ها را به پایگاه‌ها فراهم کنیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: