کد خبر: 3924081
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۹
به‌ همت اداره اوقاف لارستان و با اجرای طرح شمیم حسینی بسته‌های حمایتی موقوفات به مادران و کودکان بی‌بضاعت دارای سوء‌تغذیه اختصاص داده شد.

به گزارش ایكنا از فارس، محمد قاسم‌پور، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه لارستان امروز، 30 شهریور ماه در حاشیه مراسم توزیع بسته معیشتی موقوفات این شهرستان گفت: با توجه به جلسات برگزار شده و هماهنگی‌های به عمل آمده با دانشگاه علوم پزشکی منطقه لار تصمیم گرفتیم تا بخشی از بسته‌های حمایتی طرح شمیم حسینی را که در قالب سبد ارزاق تهیه شده با همکاری پزشکان و کادر درمان در اختیار خانواده‌های بی‌بضاعتی که فرزندان و مادران شان دارای سوء تغذیه هستند، قرار دهیم.

وی افزود: در این طرح ۲۵۰ بسته معیشتی با اعتبار ۳۰۰ میلیون ریال شامل برنج، روغن، ماکارونی، حبوبات، رب گوجه فرنگی، سویا و بسته‌های بزرگ بیسکوییت مادر تهیه شده است.

قاسم‌پور گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و فراگیر شدن بیماری کووید ۱۹ امکان طبخ و توزیع غذا و اجرای نیت موقوفات به شکل سنتی مرسوم در میان عزاداران میسر نیست و به‌همین جهت با مجوز نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف بخشی از اجرای نیات موقوفات در سال جاری در قالب تهیه بسته‌های معیشتی و سبد ارزاق خواهد بود که در اختیار خانواده‌های نیازمند و از جمله مادران و کودکان بی‌‌بضاعت دارای سوء تغذیه قرار داده می‌شود.

رئیس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان لار با بیان اینکه اجرای این طرح از محل موقوفه نظرعلی بیگ است، گفت: هم‌اکنون خانواده‌های مورد نظر شناسایی و اسامی  گروه‌های هدف توسط دانشگاه علوم پزشکی لارستان تهیه شده است و بر اساس این اسامی بسته‌های معیشتی توزیع و در اختیار آن‌ها قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: