کد خبر: 3923879
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۳
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نسبت به جدی‌تر شدن خطر کروناویروس در آستانه آغاز فصل سرما هشدار داد و از آنان خواست تا از شركت در هرگونه مراسم و تجمعی خودداری كنند.

به گزارش ایكنا از فارس، مهرزاد لطفی، رئیس دانشگاه علوم پزشكی شیراز امروز، 29 شهریورماه در یکصد و شصت و پنجمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه نسبت به جدی‌تر شدن خطر کروناویروس در آستانه آغاز فصل سرما هشدار داد و گفت: از مردم استان فارس می‌خواهیم همچنان از شرکت در هرگونه مراسم و مکان‌های تجمع خودداری کنند و توصیه‌ها و پروتکل‌های بهداشتی را جدی بگیرید.

وی با بررسی مصوبه‌های پیشین ستاد مدیریت کووید۱۹ در دانشگاه علوم پزشكی شیراز گفت: با توجه به افزایش آمار ابتلا در استان‌های همجوار، مراجعه به مراکز درمانی فارس نیز افزایش یافته است و همین امر لزوم توجه جدی‌تر به رعایت بهداشت را ضروری می‌سازد.

لطفی با قدردانی از تلاش کادر درمان در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها که در شرایط دشواری به خدمت‌رسانی می‌پردازند، افزود: با وجود گذشت چند ماه از بحران کروناویروس، اما برای حفظ سلامت خود و عزیزانمان لازم است اصول بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک، شست‌وشو و ضدعفونی کردن مرتب دست‌ها، حفظ فاصله فیزیکی و پرهیز از حضور در تجمعات را رعایت کنیم.

وی ضمن بررسی روند نمونه‌گیری آزمایش‌های کروناویروس طی روز گذشته تاکنون در فارس؛ به بررسی آمار مبتلایان، موارد مرگ و میر، افراد بستری و بهبودیافته، روند خدمت‌رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی و عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیصی کروناویروس پرداخت.

علی اكبری، معاون درمان دانشگاه علوم پزشكی شیراز نیز دیگر عضو این نشست بود که در مورد آمار افراد بستری در بخش‌های عادی و مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های مرجع شیراز و شهرستان‌های استان گزارشی ارائه داد.

دیگر معاونان و مدیران ارشد دانشگاه علوم پزشكی شیراز نیز اقدامات حوزه خود را در راستای مدیریت با کروناویروس اعلام کردند و پیرامون بهبود خدمات، تبادل نظر شد.

ارائه گزارش بازدید از بیمارستان‌های مرودشت، کازرون و لامرد، یررسی نیازهای مراکز درمانی و بیمارستان‌های شهرستان‌های یاد شده در راستای افزایش خدمت‌رسانی به مراجعان در بحران کرونا و بررسی وضعیت ابتلای کادر درمانی در بیمارستان‌ها، دیگر محورهای نشست امروز این ستاد بود که با ارائه گزارشی از سوی علیرضا صحراگرد، رئیس اداره نظارت و اعتباربخشی معاونت درمان دانشگاه انجام شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: