کد خبر: 3923875
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۸
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام آخرین وضعیت مربوط به کروناویروس در استان فارس، از ابتلای 49 هزار و 378 نفر به این ویروس از ابتدا تاكنون خبر داد.

به گزارش ایكنا از فارس، عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكی شیراز امروز، 29 شهریورماه در استودیو سلامت دانشگاه گفت: از ابتدای شیوع بیماری کووید۱۹ در استان فارس، ۲۷۵ هزار و ۸۶۰ نفر از مردم استان تحت آزمایش‌های این بیماری قرار گرفتند که تا امروز ۴۹ هزار و ۳۷۸ مورد مثبت قطعی شناسایی شده است.

وی با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته، چهار هم‌استانی در اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند، مجموع مرگ و میر مبتلایان به کووید ۱۹ در استان را از ابتدا تاکنون، ۹۲۵ نفر اعلام کرد.

به گفته معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكی شیراز، ۴۵ هزار و ۸۴۷ نفر نیز در فارس با بهبودی کامل از بیمارستان‌ها ترخیص یافته و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند که معادل ۹۳ درصد افراد مبتلایان هستند.

همتی ادامه داد: از مجموع ۶۹۹ بیمار مشکوک و دارای علامت کروناویروس در بیمارستان‌های سطح استان فارس، ۷۲ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

وی در ادامه با اعلام آمار تجمعی موارد ابتلا به کووید۱۹ در سطح شهرستان‌های دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: شیراز با ۲۲ هزار و ۶۸۰ مورد ابتلا بیشترین تعداد را در استان داشته و شهرستان‌های کازرون با دو هزار و ۱۰۸ مورد؛ مرودشت با یك‌هزار و ۵۱۸ مورد؛ داراب یك‌هزار و ۱۱ مورد؛ کوار ۸۷۳ مورد؛ لامرد ۸۰۴ مورد؛ قیروکارزین ۷۵۲ مورد؛ زرین دشت ۷۴۱ مورد؛ آباده ۷۰۷ مورد؛ فیروزآباد ۶۳۵ مورد؛ ممسنی ۶۳۰ مورد؛ مُهر ۴۷۱ مورد؛ فراشبند ۴۴۹ مورد؛ زرقان و سپیدان هر کدام ۴۴۴ مورد؛ استهبان ۴۲۵ مورد؛ کوه چنار ۴۱۴ مورد؛ اقلید ۳۷۷ مورد؛ پاسارگاد ۳۲۷ مورد؛ خرم‌بید ۳۰۸ مورد؛ نی ریز ۲۵۹ مورد؛ رستم ۱۸۷ مورد؛ ارسنجان ۱۷۲ مورد؛ سروستان ۱۷۰ مورد؛ بیضا ۱۵۴ مورد؛ خرامه ۱۵۰ مورد؛ بوانات ۱۴۰ مورد؛ بختگان ۷۰مورد و سرچهان ۶۳ مورد ابتلا در استان را به خود اختصاص داده‌اند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكی شیراز تأکید کرد: با توجه به افزایش روزافزون بیماری کووید۱۹ و وضعیت قرمز استان‌های همجوار، امکان افزایش ابتلای این بیماری در سطح استان فارس نیز وجود دارد که از مردم استان می‌خواهیم تا پروتکل‌های بهداشتی را جدی بگیرند و هنگام خروج از منزل از ماسک استفاده کنند، فاصله فیزیکی را رعایت کرده و از حضور در تجمعات خودداری کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: