کد خبر: 3923312
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۸
مدیر مجتمع حرفه‌آموزی و کاردرمانی شیراز از تمام کارآفرینان دعوت كرد تا در زمینه حرفه‌آموزی و اشتغال مولد برای زندانیان با مجموعه زندان‌ها همکاری داشته باشند.

به گزارش ایكنا از فارس، جلسه کار گروه اشتغال شهرستان شیراز با حضور نمایندگان اداره فنی و حرفه‌ای، اداره تعاون، رفاه و کار اجتماعی و تعدادی از کارآفرینان امروز، 26 شهریورماه در مجتمع حرفه‌آموزی و کاردرمانی شیراز برگزار شد.

علی‌اكبر منصوری، مدیر مجتمع حرفه‌آموزی و کاردرمانی شیراز در این جلسه در خصوص وضعیت زندانیان و خانواده‌های آنان و نیاز زندانیان به اشتغال و کسب درآمد پایدار تأکید کرد و گفت: از همه کارآفرینان دعوت می‌شود در زمینه حرفه‌آموزی و اشتغال مولد برای زندانیان با مجموعه زندان‌ها همکاری داشته باشند.

وی بیان كرد: مقرر شد در راستای حمایت از خانواده زندانیان بالغ بر ۱۵۰۰ نفر سهمیه اولویت توانمندسازی خانواده زندانیان به افراد معرفی شده توسط مجتمع حر فه‌آموزی و کار درمانی فارس اختصاص یابد.

منصوری اضافه کرد: مصوب شد اعطای تسهیلات مشاغل خانگی علی‌رغم کاهش اعتبارات سال جاری با اولویت به خانواده‌های معرفی شده توسط مجتمع حرفه‌آموزی تعلق گیرد.

وی ادامه داد: خانواده‌های زندانیان و زندانیان رای باز و آزاد شده از این مرکز طی نامه‌ای به اداره تعاون رفاه و کار امور اجتماعی معرفی تا از آن طریق به کانون کار آفرینان معرفی شوند.

مدیر مجتمع حرفه آموزی و کاردرمانی شیراز افزود: ضمن برگزاری جلسه تخصصی با صاحبان حرفه و مشاغل نشسته و خانگی پیرامون موضوع اشتغال نشسته ویژه زندانیان بسته اقدام می‌شود.

منصوری افزود: فرزندان دارای مدرک دیپلم زندانیان اعم از دختر و پسر جهت معرفی به واحدهای کاریابی و متقاضی نیرو به‌صورت رایگان معرفی تا از پرداخت هزینه‌های جانبی معاف شوند.

مدیر مجتمع حرفه‌آموزی و کاردرمانی شیراز ادامه داد: دوره‌های استاد شاگردی در رشته‌های خیاطی، آرایشگری، صنایع چوب، چرم‌دوزی، تأسیسات ساختمانی و ...... برای زندانیان برگزار تا افراد بیشتری در کارگاه‌ها مشغول شوند.

مهروش جلالی، معاون کارآفرینی و اشتغال اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس در خصوص توانمندی‌ها و امکانات اداره‌کل تعاون در زمینه ایجاد اشتغال تسهیلات مشاغل خانگی، کاریابی‌ها، دفاتر پیشران(دفاتر راهبردی) مطالبی بیان کرد و تصمیماتی در حوزه اشتغال زندانیان اتخاذ شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: