کد خبر: 3922996
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۲:۴۰
مدیر ستاد هماهنگی كانون‌های مساجد فارس از اجرای طرح خوشنویسی آیات قرآن کریم در این كانون‌ها خبر داد و گفت: این طرح به‌همت ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد فارس با همکاری ستاد كانون‌های مساجد استان زنجان برگزار شد.

به گزارش ایكنا از فارس، حجت‌الاسلام حسین امیدی، مدیر ستاد هماهنگی كانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد فارس عصر دوشنبه، 24 شهریورماه در جمع خبرنگاران گفت: در راستای اجرای برنامه‌های هنری با محویت قرآن کریم، طرح خوشنویسی آیات وحی به‌همت ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد استان فارس با همکاری ستاد كانون‌های مساجد استان زنجان در قالب 20 جلسه آموزش خط نسخ از آیات قرآن کریم برگزار شد.

وی با اشاره به اهداف اجرای طرح، افزود: این طرح با اهداف احیای نقش واقعی مساجد در ترویج فرهنگ دینی و کادرسازی، عمل به منویات امام راحل و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و اصول و سیاست‌های فرهنگی کشور و استفاده بهینه از اعتبارات و امکانات مراکزی که امکان بهره‌وری فرهنگی در حوزه مساجد را دارند، اجرا شد.

امیدی با بیان اینکه این طرح در راستای سند تحول کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد در افق 1414 برگزار شده است، گفت: از اهداف دیگر اجرای طرح خوشنویسی آیات، توانمندسازی و هدایت ظرفیت‌های موجود مردمی به سمت اهداف بلند استقرار ارزش‌های دینی است و زبان هنر بیش از هر وسیله دیگری موثر است.

مدیر ستاد هماهنگی كانون‌های مساجد فارس با تصریح اینکه فرهاد نصیری از اساتید خوشنویسی استان تدریس این دوره را بر عهده داشت، افزود: این طرح با حضور هنرمندان و علاقه‌مندان هنر خوشنویسی به‌مدت 2 ماه در طول فصل تابستان از سطح مقدماتی تا فوق ممتاز اجرا شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: