کد خبر: 3919837
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۵
همزمان با فرا رسیدن ایام تاسوعا و عاشورای حسینی، موكب عزاداری ویژه بانوان در مناطق محروم و حاشیه‌ای شیراز برپا شد كه این موكب تا پایان ماه صفر فعال خواهد بود.

به گزارش ایكنا از فارس، در ایام محرم و با فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی، هر كسی سعی می‌كند تا به سهم وسع خویش ابراز ارادتی به ساحت مقدس خاندان عصمت و طهارت(ع) داشته باشد.

یكی از اقداماتی كه در سال جاری در شیراز انجام شد، برپایی موكب عزاداری ویژه بانوان بدسرپرست و بی‌سرپرست در مناطق محروم شیراز است كه در جای خود یك اقدام نو و جدید است.

زهرا نعمت‌اللهی، مدیر مؤسسه خیریه عارفانه شیراز در این رابطه به خبرنگار ایكنا گفت: از ابتدای ماه محرم به‌همت خیران پرچم و پارچه‌های مشكی متبرك به اسامی ائمه اطهار(ع) از سوی این موكب و مؤسسه تهیه و در مناطق محروم شهرك سعدی، روستای علی‌آباد، تركان، شرقان و ماه‌فیروزان توزیع و نصب شدند.

وی با بیان اینکه برای اولین بار موکب ویژه بانوان در روستای علی‌آباد برپا شده است، گفت: تمام مسئولیت موکب دختران زهرای مرضیه سلام‌الله علیها برعهده بانوان قرار گرفت و این موکب تا پایان ماه صفر برپا و فعال است.

نعمت‌الهی با بیان اینكه خدمات مختلفی در این موكب به سوگواران حسینی ارائه می‌شود كه از جمله آن می‌توان به اطعام حسینی اشاره كرد، گفت:‌ در این راستا بیش از 3 هزار و 500 پرس غذا در سه روز متوالی جمعه، تاسوعا و عاشورای حسینی در مناطق محروم شیراز توزیع شده و می‌شود.

مدیر مؤسسه خیریه عارفانه شیراز در پایان یادآور شد: هزینه تمام خدمات این موكب و اطعام حسینی از محل كمك‌های خیران و نیك‌اندیشان تأمین می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: