کد خبر: 3919711
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۵
همزمان با فرا رسیدن تاسوعای حسینی، مراسم بزرگداشت و سوگواری شهدای تاسوعایی شهرستان كازرون بر سر مزار آنان در گلزار شهدای این شهر برگزار شد.

به گزارش ایكنا از فارس، همزمان با فرا رسیدن روز تاسوعا، مردم شهرستان کازرون استان فارس امروز، 8 شهریورماه بار دیگر تاسوعای خود را بر مزار شهدای تاسوعاییشان با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به‌صورت خودجوش برگزار کردند.

در این آیین مردم کازرون با حضور بر گلزار شهیدان به ویژه شهید علی‌اکبر پیرویان، فرمانده بسیج کازرون که در تاسوعای سال 59 در نبردگاه سوسنگرد به همراه یازده تن دیگر به شهادت رسید و دو شهید مدافع حرم این شهر و دیگر سرداران شهید همچون سردار شهید حاج موسی رضازاده فرمانده محور المهدی، شهید حاج هدایت الله مصلحیان از فرماندهان جهادی و... به سوگواری تاسوعای حسینی پرداختند.

 هیئات مذهبی کازرون آیین‌های سوگواری خود در خیابان‌های شهر برگزار کردند که به دلیل حضور گسترده مردمی در بهشت زهرا برنامه هیئات از ساعت یازده آغاز شد.

یادآور می‌شود، از چهل سال پیش و پس از شهادت علی‌اکبر پیرویان و یارانش در تاسوعای سال 59 تاکنون همه ساله مردم کازرون آیین سوگواری تاسوعای حسینی را گلزار شهیدان بهشت زهرای کازرون برگزار می‌كنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: