کد خبر: 3916991
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۹
رئیس سازمان دانش‌آموزی استان فارس از برنامه‌ریزی برای برگزاری چندین دوره آموزش مهارت‌های اجتماعی ویژه دانش‌آموزان و مربیان در استان خبر داد و گفت: با توجه به شیوع کرونا و لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و در راستای رسالت تربیت اجتماعی که بر عهده سازمان دانش‌آموزی است، این دوره‌ها به‌صورت مجازی طراحی شده‌ است.

به گزارش ایكنا از فارس، امید اسماعیلی، رئیس سازمان دانش‌آموزی فارس امروز، 26 مردادماه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه شیوع کرونا در کشور و جهان تلنگری به بشر برای ایجاد تغییر در رویه‌های زندگی بوده است، گفت: مقوله آموزش یکی از مسائل مهمی است که با شرایط موجود نیازمند بازبینی و به روزرسانی و هوشمندسازی است.

وی افزود: در همین راستا ، چندین دوره آموزش مهارت‌های اجتماعی به‌صورت آنلاین طراحی شده است تا پیشتازان، عموم دانش‌آموزان و فرهنگیان با ارتقای مهارت‌های خود، محدودیت‌های این دوران را به فرصت تبدیل کنند و توانمندی‌های خود را ارتقا دهند.

اسماعیلی با بیان اینکه امروزه رسانه‌ها نقش مهمی در زندگی فردی و اجتماعی افراد، آموزش و پرورش، اطلاع‌رسانی و اقتصاد دارند، برگزاری نخستین دوره آموزش مستندسازی خبری ویژه دانش‌آموزان و مربیان را اولین گام در برگزاری این دوره‌ها برشمرد.

رئیس سازمان دانش‌آموزی فارس افزود: امروزه رسانه‌ها جایگاه مهمی در تنویر افکارعمومی و ایجاد فضای مناسب برای گفت‌وگو و تعامل سازنده دارند و آموزش سواد رسانه‌ای و فرهنگ‌سازی، استفاده صحیح از رسانه به نوعی وظیفه تمام نهادهای آموزشی است.

وی ادامه داد: در همین راستا و با توجه به اینکه امروزه فیلم مستند به عنوان یک رسانه خبری پویا، مهم و جذاب در این عرصه مطرح است، این سازمان در راستای تربیت اجتماعی و با هدف ارتقای سطح سواد رسانه‌ای دانش‌آموزان و توسعه فعالیت‌های خبرگزاری پانا، اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی 16 ساعته ساخت فیلم مستند خبری به‌صورت آنلاین کرده است.

اسماعیلی، هدف از برگزاری این دوره را ایجاد بستر فعالیت دانش‌آموزان مناطق محروم، کمک به عدالت آموزشی، شناسایی استعدادهای برتر دانش‌آموزی و هدایت آنان، غنی‌سازی اوقات فراغت و ارتقای سطح سواد رسانه‌ای در بین دانش‌آموزان و فرهنگیان دانست.

وی، توانمندسازی و افزایش قابلیت‌ها و استعدادهای فردی در زمینه ساخت و تولید محتوای رسانه‌ای، کمک به هنرجویان برای توجه به دیدن واقعی اطراف خود برای انتخاب ایده‌های جذاب و ایجاد انگیزه برای تولید فیلم مستند در بین دانش‌آموزان را از دیگر اهداف برگزاری این دوره برشمرد.

رئیس سازمان دانش‌آموزی استان فارس، مخاطبان این طرح را دانش‌آموزان علاقه‌مند و مستعد در ساخت و تولید فیلم و محصل در دوره اول و دوم متوسطه و همکاران فرهنگی علاقه مند به مستندسازی با اولویت مربیان پیشتاز عنوان کرد.

اسماعیلی با اشاره به اینکه در این دوره هر منطقه سه نماینده دارد، گفت: در مرحله اولیه اجرای این طرح هر منطقه اقدام به شناسایی دانش‌آموزان و مربیان مستعد و معرفی دو نفر دانش‌آموز پسر و دختر و یک نفر مربی کرده است که خوشبختانه تاکنون استقبال خوبی از کلاس‌ها شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: