کد خبر: 3915848
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۲
طبق اعلام مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشكی شیراز شمار جان‌باختگان ناشی از ابتلا به كرونا ویروس در استان فارس به 633 نفر رسیده است.

به گزارش ایكنا از فارس، سیدروح‌الله حسینی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز امروز، 20 مردادماه با حضور در استودیو سلامت، آخرین آمارهای مربوط به بیماری کووید۱۹ در استان فارس را ارائه داد و گفت: از میان بیش از ۲۲۸ هزار و ۳۰۰ تست کروناویروس که تاکنون به آزمایشگاه‌های تشخیص مولکولی بیماری کووید۱۹ استان فارس ارسال شده، تا امروز ۳۶ هزار و ۴۸۶ نفر از هم‌استانی‌ها مبتلا به بیماری کووید۱۹ شده‌اند و تست آن‌ها مثبت بوده است.

وی با بیان اینكه از این تعداد تاکنون ۳۳ هزار و ۳۷۵ نفر با بهبودی کامل از ایزوله خانگی و بستری بیمارستان مرخص شده‌اند، افزود: در حال حاضر ۸۹۳ نفر از مردم استان در بخش‌های بیمارستانی استان بستری هستند که ۱۰۰ نفر از آن‌ها به دلیل وخامت شرایط در بخش‌های مراقبت ویژه به‌سر می‌برند.

حسینی ادامه داد: در بیست و چهار ساعت گذشته ۱۹ نفر از هم‌استانی‌ها را بر اثر ابتلا به بیماری کووید۱۹ از دست دادیم که مجموع فوتی‌های کووید۱۹ در استان فارس به ۶۳۳ نفر رسید.

وی با اشاره به برگزاری کنکور سراسری در هفته آینده، حفظ سلامتی داوطلبان حاضر در کنکور را دغدغه تمام اعضای ستاد دانشگاهی و استانی مبارزه با کرونا عنوان کرد و گفت: تلاش تمام مسؤلان و مدیران استان و دانشگاه این است که با رعایت حداکثری شیوه‌نامه‌های اجرایی وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سلامت داوطلبان حاضر در کنکور سراسری را تضمین کنیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: