کد خبر: 3915052
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۶
نماینده ولی فقیه در استان فارس با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در خصوص فضای مجازی گفت: باید در فضای مجازی با همین زیرساخت‌های موجود اقدامات فرهنگی و تبلیغی خود را گسترش دهیم.

به گزارش ایکنا از فارس، آیت‌الله لطف‌الله دژکام، نماینده ولی فقیه در استان فارس عصر دیروز، 15 مردادماه در دیدار با رئیس و معاونان شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی این استان به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در خصوص تحریف اشاره و بیان کرد: در این چالش سنگین تحریف که مقام معظم رهبری به آن اشاره کردند اکنون شورای هماهنگی باید جبهه رسانه‌ای به نفع آرمان‌های انقلاب را شکل دهد، مخاطبان جریان رسانه‌ای نیز کم نیستند.

وی خواستار توجه به فضای مجازی در بحث امورات فرهنگی شد و گفت: باید در فضای مجازی با همین زیرساخت‌های موجود اقدامات فرهنگی و تبلیغی خود را گسترش دهیم.

آیت‌الله دژکام افزود: نگران این نیستیم که چه چیزی در برابر ماست، خدای متعال حامی ما است و به جای خوبی خواهیم رسید اما باید با یک جمع رسانه‌ای حرکت در فضای مجازی را سامان دهیم.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه شیعه بودن، اسمی نیست که بر همه قرار بگیرد، گفت: حضرت ابراهیم(ع)، شیعه امیرالمؤمنین(ع) بوده است و عید غدیر یک عید کوچک و یا مسئله ریاست دنیایی نبوده بلکه ولایت حضرت علی(ع) در عالم بر همه جهان از ملکوتیان و زمینیان عرضه شده است و هر کس در پیشگاه خدا آبرویی دارد، به برکت ولایت علی (ع) است و حضرت ابراهیم(ع) اگر به مقام والای خلیل رسیده است به برکت وجود حضرت علی(ع) بوده است.

نماینده رهبر معظم انقلاب در استان فارس تأکید کرد: پدر همه عوالم حضرت علی (ع) است و اگر وجود آن بزرگوار نبود، خدا عالم را خلق نمی‌کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به چهلمین سالگرد تأسیس شورای هماهنگی تبلیغات، گفت: امید است مجموعه شورای هماهنگی در آستانه ظهور حضرت ولیعصر(عج) مرکز هماهنگ کردن شیعیان باشد.

آیت‌الله دژکام با اشاره سخنان مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، ادامه داد: ایشان در این بیانیه از ما کار و تلاش و همت جهادی خواستند و این نوید را دادند تا جهان را برای نزدیک شدن به ظهور و عصری نورانی‌تر آماده کنیم.

وی به دو نکته مشترک میان ائمه جمعه و شورای هماهنگی تبلیغات اشاره کرد و افزود: متأسفانه واقعه غدیر در طول تاریخ به فراموشی سپرده شده است، از این‌رو باید موضوع غدیر بیش از هر زمان دیگر ترویج و تبیین شود.

نماینده ولی فقیه در فارس با بیان اینکه آن اساسی که پیامبر(ص) در غدیر گذاشته آن چیزی نبود که پس از رحلت پیامبر(ص) به حضرت علی(ع) رسید، گفت: معنی حقیقی نظام ولایی را تا امروز تجربه نکرده‌ایم، بلکه بیان می‌کنیم ایشان را خداوند تعیین کرده و حق با حضرت علی(ع) است، حق حکومت نیز با امیرالمؤمنین(ع) بوده است اما نگذاشتند که آن حکومت با اعتقاد به حق الهی و مبتنی بر عدالت شکل بگیرد.

آیت‌الله دژکام حق حکومت و حاکمیت را با حضرت علی(ع) دانست و گفت: باید این‌گونه مطرح شود که چه بیعت صورت گیرد چه نگیرد حق با حضرت علی(ع) است، پس این بقیه هستند که وظیفه بیعت دارند و نه آن حضرت، بنابراین بیعت چیزی را به جایگاه و مشروعیت امیرالمومنین(ع) اضافه نمی‌کند. امام راحل نیز در همین راستا فرمود ولایت در عصر غیبت حق فقیه است، اگر همراهی نکنیم گنه‌کار محسوب می‌شویم.

وی بیان کرد: محبوبیت اهل بیت(ع) جزو فطرت انسان‌هاست، در واقع فطرتاً انسان‌ها عاشق امیرالمؤمنین(ع) و اهل بیت(ع) هستند، همچنین انسان نوعا به نوعی دنبال کمال می‌گردد و اگر یک انسان به خوبی تحقیق کند، کامل‌تر از آن حضرت پیدا نمی‌کند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: