کد خبر: 3914193
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۶
در استان فارس انجام می‌شود؛
مدیركل اوقاف و امور خیرهی فارس از آزادسازی جمعی از زندانیان جرائم غیرعمد در این استان همزمان با فرا رسیدن عید امامت و ولایت از محل کمک‌های موقوفات و خیرین خبر داد.

به گزارش ایكنا از فارس، حجت‌الاسلام سیدعباس موسوی، مدیركل اوقاف و امور خیریه فارس امروز، 12 مردادماه در نشست مشترک شورای خیرین استان که با حضور مدیر کل و معاونان سازمان زندان‌های استان فارس برگزار شد، گفت: مسلماً یکی از رسالت‌های اصلی ندامتگاه ها اصلاح و تربیت است که باید به آن توجه فراوان داشت.

وی افزود: آموزش زندانیان و اصلاح و تربیت مجرمین نقش اساسی در جلوگیری از ارتکاب جرم دارد و هر چه مبانی تربیتی و آموزشی در زندان‌ها افزایش یابد و قوی‌تر شود، قطعاً شاهد کاهش جرم خواهیم بود.

موسوی ادامه داد: متأسفانه بسیاری از این افراد به دلیل اینکه به لحاظ اجتماعی با مشکلاتی مواجه بوده‌اند و از امور معنوی فاصله داشته‌اند در زندگی خود نا آگاهانه مرتکب جرم شده‌اند و همان‌طور که مشاوران و متخصصان بر آموزش و تربیت یکایک افراد جامعه تأکید دارند؛ با آموزش‌های فرهنگی قرآنی و اصول تربیت اسلامی نیز می‌توان رویکردهای اخلاقی درمیان زندانیان و مجرمان ایجاد کرد که موجبات تغییر در رفتارها و شیوه زندگی‌شان پدید آورد.

موسوی با اشاره به اینکه اقدامات موثری به‌همین منظور و از سال‌های گذشته با همکاری سازمان اوقاف و امور خیریه و سازمان زندان‌ها آغاز شده است، گفت: تجربه برگزاری کلاس‌های قرائت و حفظ قرآن کریم و استفاده از ظرفیت تبلیغی حوزه‌های علمیه و اعزام مبلغان روحانی به زندان‌های استان فارس در ایام مختلف سال نمونه‌های موفقی از تلاش برای آموزش، اصلاح و تربیت در ندامتگاه‌های فارس بوده است که باید تداوم یابد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان فارس در ادامه این نشست از تلاش‌های این اداره‌کل برای آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد مالی تأکید کرد و افزود: این کار خداپسندانه ان‌شاءالله در سه مرحله در طول سال اجرا خواهد شد و در مرحله نخست آن به مناسبت‌عید سعید غدیر خم، عید ولایت و امامت، تعدادی از زندانیان جرائم غیر عمد مالی با هماهنگی با سازمان زندان‌های استان فارس آزاد خواهند شد.

وی با بیان اینکه این اقدام از محل موقوفات منطبق استان و کمک‌های خیرین صورت می‌گیرد، گفت: اسامی این افراد از سوی سازمان زندان‌ها تهیه می‌شود و شامل افرادی است که دیون آن‌ها زیر ۱۰ میلیون تومان است که با مشارکت خیرین و از محل موقوفات منطبق استان فارس تا سقف ۸۰۰ میلیون ریال پرداخت می‌شود.

مدیرکل اوقاف فارس در پایان تصریح کرد: آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد مالی تداوم خواهد داشت و به یاری خداوند در سالروز ولادت نبی مکرم اسلام و همچنین ۱۲ بهمن‌ماه سال جاری نیز این طرح اجرا خواهد شد.

یادآور می‌شود، در سال گذشته اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان فارس از محل کمک‌های خیرین و موقوفات منطبق تعداد ۲۶ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد را در این طرح با پرداخت هزینه‌ای بالغ بر ۲ میلیارد ریال آزاد کرده بود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: