کد خبر: 3914030
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۹
امام جمعه لارستان با تأكید بر اینكه موقوفات را باید به سمت نیازهای واقعی جامعه هدایت كنیم، خواستار ثبت وقف‌های جدید متناسب با نیازهای فرهنگی جامعه شد.

به گزارش ایكنا از فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمختار موسوی‌خرم، امام جمعه لارستان امروز، 11 مردادماه در حاشیه بهره‌برداری از پروژه مشاركتی بازار این شهرستان كه با نیت اطعام و روضه‌خوانی ماه محرم و صفر انجام شده بود، گفت: نیت واقفان این بود كه استفاده حداكثری از اعیان موقوفه و منافع آن‌ها شود.

وی افزود: این هنر مدیران است كه با برنامه‌ریزی‌ها و به روزرسانی طرح‌های خود استفاده حداكثری از منافع و اعیان دارند، در راستای آن نیاتی كه واقفین داشتند، پروژه‌هایی را با نظر كارشناسان اوقاف انجام دادند.

موسوی‌خرم در ادامه سخنان خود با تأكید بر اینكه موقوفات را باید به سمت نیازهای واقعی جامعه هدایت كنیم، گفت: اكنون یكسری نیازهای فرهنگی داریم كه موقوفاتی برای حضرت سیدالشهدا(ع) و سایر بزرگان دینی صورت گیرد و منافع آن‌ها در راستای ترویج فرهنگ اهل بیت عصمت و طهارت(ع) صرف شود.

امام جمعه لارستان یادآور شد: در زمان‌های گذشته وقف‌هایی برای اطعام به نیت حضرت سیدالشهدا(ع) انجام می‌شود چه بسا آن زمان شیعیان در مضیقه‌هایی بودند كه چنین وقف‌هایی انجام شده است اما امروز باید نیازها را بشناسیم و مدیریت كنیم.

وی در عین حال اهمیت اعتمادسازی مردم را نسبت به وقف‌های جدید یادآور شد و گفت: اعتمادسازی مردم مسئله بسیار مهمی است تا مردم بتوانند در موضوعات مورد نیاز روز از جمله موضوعات فرهنگی وقف جدیدی داشته باشند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: