کد خبر: 3909927
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۰
مدیرکل بهزیستی فارس از راه‌اندازی ۱۷۲ مرکز مثبت زندگی در استان تا پایان امسال خبر داد و گفت: این مراکز در راستای فعال کردن و تغییر نحوه خدمت‌رسانی غیرفعال راه‌اندازی خواهد شد.

به گزارش ایكنا از فارس، محمدصادق کشفی‌نژاد، مدیركل بهزیستی فارس امروز، ٢١ تیر در جمع خبرنگاران ضمن تبریک فرا رسیدن چهلمین سال تأسیس سازمان بهزیستی، «شفافیت، تحول خدمت و ارتقای سلامت اجتماعی در خانواده‌ها» را شعار امسال این سازمان عنوان کرد.

وی با بیان اینکه مراکز مثبت زندگی در فاز اول در ١٧٢ نقطه ایجاد خواهد شد، افزود: در هر مرکز مثبت زندگی ۴۵۰ خانوار مستمری بگیر تحت پوشش قرار می‌گیرند.

مدیرکل بهزیستی فارس با تصریح اینکه اگرچه برای این مراکز ٢٢ فعالیت تعریف شده اما منحصر به گروه هدف بهزیستی به تنهایی نیست، گفت: این مراکز در حقیقت پیشخوان ارائه خدمات سازمان بهزیسنی به عموم مردم و جمعیت تحت پوشش محسوب می‌شوند.

مدیركل بهزیستی فارس یادآور شد: اکنون ۷۷ هزار و ٤٠٠ خانوار مستمری بگیر در فارس داریم که در فاز نخست، ۱۷۲ مرکز سهم این استان خواهد بود.

وی تأكید کرد: تفاوت نحوه خدمت‌رسانی این است که مددجو قبلاً برای دریافت خدمات باید به سراغ ما می‌آمد اما در مراکز مثبت زندگی مددکار به خانوار تحت پوشش مراجعه می‌کند.

مدیرکل بهزیستی فارس با بیان اینکه مراکز مثبت زندگی اولین مگا پروژه‌ای است که در دستور کار سازمان قرار گرفته است، افزود: هم‌اینک آخرین نفرات متقاضی دریافت مجوز در حال مصاحبه هستند.

کشفی‌نژاد، راه‌اندازی مراکز جامع درمان اعتیاد اجتماع محور را از دیگر برنامه‌های سازمان بهزیستی کشور عنوان کرد که به‌صورت پایلوت در هفته دولت در هر استان، یک مرکز آغاز به‌کار خواهد کرد.

وی اظهار كرد: در حال حاضر مراکز سم‌زدایی، میان‌مدت و برنامه‌هایی برای اشتغال افراد بعد از بهبودی تعریف شده که پیوستگی ندارند، اما این مراکز قابلیت سم‌زدایی دارند و فرد پس از ۳.۵ ماه در مراکز اقامتی ما ساکن می‌شود و پس از گذشت ٨ ماه پایش می‎شوند و در هر حقیقت برای هر فرد مراجعه‌کننده یک مسیر ویژه با کمک فرد، خانواده و تیم درمان تعریف می‎شود.

مدیرکل بهزیستی فارس با بیان اینکه انتهای این مسیر فارغ التحصیلی فرد معتاد از مرکز جامع درمان اعتیاد خواهد بود و ارتباط او تا پاکی طولانی‌مدت حفظ خواهد شد، گفت: برای اشتغال آن‌ها نیز برنامه‎هایی پیش‌بینی شده است. اگر در گذشته شغل داشته، تلاش می‌کنیم به حرفه قبلی خود بازگردد و اگر شغلی نداشته باشد با کمک سازمان فنی و حرفه‌ای و آموزش دهندگان دیگر نسبت به آموزش فرد و سپس حمایت برای ایجاد اشتغال او اقدام می‌شود.

کشفی‌نژاد یادآور شد: مرکز جامع درمان اعتیاد اگر کسی را پذیرش می‌کند قصد ندارد در مسیر آن‌ها را رها کند، بلکه حمایت خود را مستمر ادامه خواهد داد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: