کد خبر: 3909921
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۰
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به مرگ 8 نفر در اثر ابتلا به کروناویروس طی روز گذشته تاکنون، مجموع آمار مرگ و میر ناشی از این بیماری در استان فارس را ۲۴۵ نفر اعلام کرد.

به گزارش ایكنا از فارس، علی اکبری، معاون درمان دانشگاه علوم پزشكی شیراز امروز، 21 تیرماه با حضور در استودیو سلامت دانشگاه و اعلام آخرین وضعیت کروناویروس در استان، از فوت 8 نفر طی روز گذشته بر اثر ابتلا به كرونا خبر داد و گفت: مجموع آمار مرگ و میر ناشی از این بیماری در استان فارس تاكنون 245 نفر بوده است.

وی افزود: از ابتدای شیوع کروناویروس در استان تاکنون، ۱۷۹ هزار نمونه آزمایش در آزمایشگاه‌های تشخیصی مولکولی استان بررسی شده که از این تعداد ۲۱ هزار و ۷۶۰ مورد مثبت بوده است.

اكبری ادامه داد: با افزایش مراقبت های درمانی در مراکز درمانی استان، تاکنون ۱۹هزار و ۸۵۹ بیمار از بیمارستان های استان ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشكی شیراز، همچنین آمار موارد مشکوک و علامت‌دار که هم‌اکنون در مراکز درمانی استان بستری هستند را ۶۸۳ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۸۶ نفر به علت وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های مراقبت ویژه بستری شده‌اند.

وی خطاب به مردم استان تأکید کرد: لازم است توصیه‌ها را جدی بگیریم، فاصله فیزیکی را رعایت کنیم، استفاده از ماسک را هرگز فراموش نکنیم و دست‌های خود را به‌صورت مرتب بشوئیم تا بتوانیم موفق به شکست این ویروس شویم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: