کد خبر: 3909861
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۴
دبیر جبهه مردمی عفاف و حجاب فارس با بیان اینكه یكسری قوانین عفاف و حجاب در كشور وجدو دارد كه برخی از آن‌ها نیاز به ترمیم دارد، گفت: به‌طور كلی نیاز به یك سند جامع درباره عفاف و حجاب داریم.

محمدحسین اسلامی، دبیر جبهه مردمی عفاف و حجاب در استان فارس در گفت‌وگو با ایكنا از فارس، با اشاره به نقش مردان در ترویج عفاف و حجاب در جامعه گفت: اگر امروز بی‌بند و باری‌هایی در سطح شهر و فضاهای عمومی مشاهده می‌شود، قطعاً بخشی از آن‌ها به غیرت مردان بازمی‌گردد یعنی در این قضیه تنها بانوان مقصر نیستند و آقایان هم باید نسبت به نوامیس خود حساسیت داشته باشند.

وی بیان كرد: نگاهمان در موضوع عفاف و حجاب غیر از قوانین كه موجود در كشور است كه البته برخی از این قوانین نیاز به ترمیم دارد و به‌طور كلی نیاز به یك سند جامع درباره عفاف و حجاب داریم كه سند بالادستی آن بیانات مقام معظم رهبری در خصوص عفاف و حجاب در جمع نیروهای مردمی است كه فرمودند «مسئله عفاف و حجاب مهم است» و از سوی دیگر نیز در همین جلسه تأكید كردند:‌ «بروید تلاش و كار كنید و خسته نشوید».

اسلامی یادآور شد: نگاه مقام معظم رهبری این است كه ما یكسری قوانین عفاف و حجاب داریم كه قابل اجرا هستند و بالاتر از این‌ها كلاً حجاب یك دستور شرعی است كه باید بدان توجه ویژه داشت.

وی در ادامه سخنان خود از اجرای 18 برنامه ویژه بزرگداشت هفته عفاف و حجاب در این هفته خبر داد و گفت: این برنامه‌ها توسط نیروهای مردمی در هفته عفاف و حجاب در سطح استان برگزار خواهند شد.

وی افزود: با توجه به در ایام شیوع كرونا قرار داریم، عملاً نمی‌توانیم اجتماعات آنچنانی برای این مناسبت برگزار كنیم لذا برنامه‌ریزی‌های خود را در فضای مجازی دنبال می‌كنیم.

اسلامی با بیان اینكه بدین مناسب مسابقاتی اجرا می‌شود، گفت: مسابقه دلنوشته «ما دختران قاسم سلیمانی هستیم» و همچنین مسابقه هنری آثار مربوط به عفاف و حجاب در قالب آثار هنری چون قصه‌گویی، فیلم كوتاه، عكس و كاریكاتور از جمله برنامه‌های این هفته هستند.

دبیر جبهه مردمی عفاف و حجاب فارس ادامه داد: همچنین در هفته گذشته اولین كارگروه عفاف و حجاب استان با محوریت معاونت فرهنگی نهاد نماینده ولی فقیه در استان فارس برگزار شد كه در آن دستگاه‌ها و نیروهای مردمی مرتبط با این موضوع حضور داشتند و بنا شد ماهی یك بار این جلسه برگزار شد.

وی با بیان اینكه در روز گذشته نیز سخنرانی خطبه‌های نماز جمعه داشتیم، گفت: در ایام هفته عفاف و حجاب، رزمایش‌هایی برای تبادل پیام‌های مرتبط با این موضوع در فضای مجازی اجرا می‌كنیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: