کد خبر: 3909698
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۷
نخستین آزمون استخدامی کشور به‌صورت همزمان در سه بخش مجزا با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی و حفظ فاصله اجتماعی به میزبانی جهاددانشگاهی فارس در شیراز برگزار شد.

به گزارش ایکنا از فارس، همزمان با سراسر کشور، سه آزمون استخدامی تامین نیروی انسانی شرکت صنایع شیر ایران، تامین نیروی قرارداری سازمان ثبت اسناد و املاک و آزمون داخلی آموزش یاران و آموزش دهندگان مستمر دانشیاران قبل از سال ٩٢ سازمان نهضت سواد آموزی امروز، 20 تیرماه در شهرهای شیراز و نورآباد ممسنی با مدیریت جهاددانشگاهی استان فارس برگزار شد.

این آزمون ۲ ساعته با حضور شرکت کنندگان در ۲ بخش بانوان و آقایان و سه حوزه شهر شیراز و یک حوزه نورآباد ممسنی، با اجرا و اعمال پروتکل‌های بهداشتی، شامل استفاده از ماسک توسط برگزار کنندگان، ناظران و شرکت کنندگان، ضدعفونی محل برگزاری و رعایت فاصله فردی، از ساعت ۹ صبح آغاز شد و تا ۱۱ ادامه داشت.

مظاهر بابایی، رئیس جهاددانشگاهی استان فارس در حاشیه برگزاری این سه آزمون در جمع خبرنگاران، شمار داوطلبان در این آزمون‌ها را بیش از ۱۹۰۰ نفر اعلام  کرد و با بیان اینکه برخی از این افراد در آزمون غیبت داشتند، گفت: برای برگزاری این آزمون، مجوز رسمی وزارت بهداشت، گرفته و در زمان برگزاری آزمون هم نظارت مناسب برای رعایت پروتکل‌ها انجام شد.

وی گفت: این آزمون توسط جهاددانشگاهی استان فارس و در چهار حوزه برگزار شد که سه حوزه آن در شیراز و یک حوزه در شهرستان ممسنی بود.

رئیس جهاددانشگاهی استان فارس با اشاره به همکاری حدود ۳۰۰ نفر به عنوان عوامل اجرایی در برگزاری این آزمون، گفت: تعداد ۶۰ نفر از این افراد از اعضای جهاددانشگاهی فارس بودند.

بابایی یادآور شد: از کل شرکت کنندگان آزمون‌های استخدامی سازمان ثبت اسناد و صنایع شیر ایران و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در استان فارس، ۴۳۴ نفر در حوزه نورآباد ممسنی و مابقی در شیراز در این آزمون شرکت کردند.

سیدمهدی هاشمی، مدیرکل ثبت اسناد و املاک فارس نیز در حاشیه برگزاری این آزمون که به میزبانی جهاددانشگاهی استان در دانشکده علوم و فنون فرماندهی آجا در استان‌های فارس و کهگیلویه و بویر احمد برگزار شد، به خبرنگاران گفت: از آنجا که سیاست‌های تحول گرایانه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و قوه قضاییه طی سال‌های اخیر در جهت توسعه عدالت بوده، از این‌رو بحث جذب نیروی انسانی به صورت قراردادی از طریق آزمون متمرکز در حوزه‌های مختلف با استفاده از ظرفیت جهاددانشگاهی در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه آزمون با حضور۹۷۰ شرکت کننده از سراسر استان فارس برگزار شد، گفت: از این تعداد ۸۰۶ نفر آقا و مابقی خانم هستند.

هاشمی اظهار کرد: کسانی که در این آزمون پذیرفته می‌شوند، در پست‌هایی نظیر مامور ابلاغ و اجرا، متصدی حفظ و نگهداری و سرایداری در سطح ٩ شهرستان (شیراز، فسا، سپیدان، سروستان و...) به کار مشغول خواهند شد.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک فارس با بیان اینکه در این آزمون ۹ نفر پذیرش نهایی داریم، گفت: اولین بار است که جذب نیروی قراردادی با آزمون انجام می‌شود؛ پیش از این از طریق سازمان امور استخدامی جذب نیرو انجام می‌شد.

هاشمی با تاکید بر این نکته که تعداد پذیرفته شدگان نهایی در این آزمون پاسخگوی کمبود نیروی انسانی این اداره کل نیست، گفت: جذب نیرو در پست‌های کارشناسی از طریق آزمون‌های پیمانی با مجوز سازمان امور استخدامی انجام می‌شود.

مدیرکل ثبت اسناد استان فارس همچنین یادآور شد: جهاددانشگاهی با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی اقدام به برگزاری این آزمون استخدامی کرده است.

ژیلا درویشی، مدیر حوزه آزمون بخش بانوان نیز بیان کرد: امروز سه آزمون استخدامی تامین نیروی انسانی شرکت صنایع شیر ایران، آزمون استخدامی نیروی قرارداری سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و آزمون داخلی آموزش یاران و آموزش دهندگان مستمر دانشیاران قبل از سال ٩٢ سازمان نهضت سواد آموزی به‌صورت همزمان برگزاری شد.

مدیر حوزه آزمون بخش بانوان از تلاش جهاددانشگاهی فارس به دلیل رعایت تمام پروتکل‌های اعلامی بهداشتی به ویژه رعایت دو برابری فاصله گذاری اجتماعی قدردانی کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: