کد خبر: 3909596
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۱
نشست هیئت امنا و هیئت اجرایی آستان مقدس احمدابن‌موسی(ع) به‌منظور تکریم و معارفه تولیت این آستان مقدس در حوزه علمیه رضویه شیراز برگزار شد.

به گزارش ایکنا از فارس، به نقل از روابط عمومی نهاد نماینده مقام معظم رهبری در فارس و امام جمعه شیراز، پیرو حکم مقام معظم رهبری جلسه هیئت امنا و هیئت اجرایی آستان مقدس احمدابن‌موسی(ع) امروز، 19 تیرماه در مدرسه علمیه رضویه شیراز برگزار شد.

در این جلسه ضمن قرائت حکم مقام معظم رهبری، تولیت و اداره امور حرم مطهر موقتاً بر عهده آیت‌الله لطف‌الله دژکام، نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز گذاشته شد و از زحمات و تلاش‌های بی‌وقفه آیت‌الله سیدعلی اصغر دستغیب در طول سال‌های تصدی تولیت حرم مطهر شاهچراغ(ع) تقدیر و تشکر به عمل آمد.

آیت‌الله لطف‌الله دژکام در این جلسه گفت: با کمال تأسف، کسالت آیت‌الله دستغیب موجب شد ایشان خدمت مقام معظم رهبری طی نامه‌ای درخواست واگذاری تولیت آستان مقدس شاهچراغ(ع) را مطرح کنند، مقام معظم رهبری طی بررسی‌هایی که داشتند، تأکید و دستور فرمودند کارها و امورات جاری حرم بر روی زمین نماند و به بنده حقیر امر فرمودند تا زمانی که تصمیم نهایی خود را در خصوص تولیت این آستان مقدس اعلام کنند، بنده حقیر امور تولیت را عهده‌دار شوم.

وی افزود: امروز بنده به همراه هیئت امنا و هیئت اجرایی این آستان مقدس خدمت ایشان رسیدیم تا ضمن کسب اجازه، در جریان راهبردها و جهت‌گیری‌های موفق ایشان در مدیریت این آستان مقدس قرار بگیریم و ضمن بهره‌گیری از آن، بتوانیم امور حرم مطهر را آن‌گونه که شایسته است تمشیت کنیم. امیدواریم بتوانیم در راستای مطالبات رهبر معظم انقلاب درخصوص تحقق مفهوم سومین حرم اهل بیت(ع) گام‌های موثری برداریم.

آیت‌الله سیدعلی اصغر دستغیب نیز در این جلسه گفت: امیدواریم آیت‌الله دژکام در خدمتگزاری و عمران و آبادی در آستان مقدس احمدابن‌موسی(ع) که یکی از بقاع متبرکه مربوط به اهل بیت(ع) است موفق و پیروز باشند. خداوند متعال را سپاسگزاریم که این نعمت را بر ما ارزانی داشته تا در برهه‌ای که انقلاب اسلامی، پس از ۱۴ قرن انتظار برقرار شده است زندگی کنیم و در ادامه، با رهبری داهیانه مقام معظم رهبری بتوانیم این مسیر را ادامه دهیم.

وی افزود: بنده از نزدیک در مجلس اول خبرگان رهبری، شاهد انتخاب مقام معظم رهبری توسط اعضای این مجلس برای تصدی رهبری این امت بودم و از نزدیک دیدم که چگونه خداوند، قلوب اعضای مجلس خبرگان رهبری را به سمت ایشان متمایل کرد و گذشت زمان نیز بارها نشان داده است این خلف صالح امام راحل، تا چه میزان در رهبری این جامعه و انقلاب موفق بوده است.

آیت‌الله دستغیب یادآور شد: در حدود ۶ سال و نیم پیش از این، رهبر معظم انقلاب به بنده امر فرمودند تولیت این آستان مقدس را بر عهده بگیرم و بنده امر ایشان را در حکم حضرت ولی‌عصر(عج) می‌دانم و از آن تبعیت کردم. رهبر معظم انقلاب فرمودند این بارگاه نورانی، قبله امید و آرامش مومنان و دوست‌داران اهل بیت(ع) است که توجه به این نکته بسیار حائز اهمیت است.

وی ضمن تقدیر از تمام کارکنان و خدام این آستان مقدس که کمر همت به خدمت این آستان مقدس بسته‌اند، گفت: از خداوند می‌خواهم هر کس که گامی در راستای تأمین اهداف مقدسی که توسط رهبر معظم انقلاب تبیین شده، برمی‌دارد مأجور دارد.

آیت‌الله دستغیب به دلیل استعفایش نیز اشاره کرد و گفت: بنده از حدود دو سال قبل احساس کردم با توجه به کسالت قلبی و مشغله زیاد، بنا بر توصیه پزشکان لازم است از بار مسئولیت‌ها بکاهم و این انگیزه در من زیاد شد تا خدمت مقام معظم رهبری طی یک نامه عرض کنم که یک نیروی جوان تر و مورد اعتماد را به این سمت بگمارند البته بنده در این مسیر همچنان خدمتگزار خواهم بود و از هرگونه کمک دریغ نخواهم کرد.

وی تأکید کرد: حقیقتا تدبیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب در واگذاری تولیت به آیت‌الله دژکام موجب خشنودی بنده و همه دوستانی که خدمتگزار این آستان مقدس هستند شد و خدمت رهبر معظم انقلاب، بابت این انتصاب تقدیر و تشکر می‌کنم. قطعاً جمع بین نمایندگی ولی فقیه و تولیت این آستان مقدس، می‌تواند با همکاری نخبگان و عامه مردم به پیشرفت بیش از پیش امور کمک کند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: