کد خبر: 3907860
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۹
استاندار فارس تأثیرگذاری تربیتی و اجتماعی بانوان در بحران‌های مختلف را از نکات مثبت بیان کرد و گفت: در بحران اخیر پرستاران زن خدمات ارزنده‌ای ارائه کردند و به همین دلیل باید به بانوان توانمند در جامعه نقش بیشتری داده شود.

به گزارش ایكنا از فارس، عنایت‌الله رحیمی، استاندار فارس، امروز، 10 تیرماه در نشست تخصصی بانوان مدیر استان با گرامیداشت ایام  دهه کرامت و با اشاره به الزامات توسعه پایدار و نقش نیروی انسانی در نتایج اجتماعی و اقتصادی آن گفت: توجه به استعدادهای بشر بدون درنظر گرفتن جنسیت موجب توسعه پایدار می‌شود.

وی با بیان اینكه امروزه با وجود الگوهای برتر موجود در جامعه می‌توان راه رو به جلو باز کنیم، افزود: بانوان اثر گذار در جامعه مانند حضرت فاطمه(س) و حضرت زینب(س) که در همه ابعاد سیاسی و اقتصادی و اجتماعی نقش‌آفرین بوده‌اند، برای زنان جامعه ما برتر و متعالی هستند.

رحیمی بیان كرد: زمینه ارتقای جامعه زنان که به‌علت عدم زمینه‌سازی بهره‌برداری مطلوبی از آن نشده، نیازمند بستر فرهنگی است و چگونگی نگاه دینی و فرهنگی به آن باید برای همگان تبیین شود.

نماینده عالی دولت در استان فارس بسترسازی حقوقی را از دیگر الزامات برای ارتقا جایگاه بانوان عنوان کرد و گفت: باید اندیشمندان تصمیم‌سازی کنند و نمایندگان بستر حقوقی آن را فراهم کنند و تجربه ما در زمینه مسئولیت‌پذیری بانوان مثبت بوده است.

وی تأثیرگذاری تربیتی و اجتماعی بانوان در بحران‌های مختلف را از دیگر نکات مثبت عنوان کرد و گفت: در بحران اخیر پرستاران زن خدمات ارزنده‌ای ارائه کردند و به همین دلیل باید به بانوان توانمند نقش بیشتری داده شود و خوشبختانه در دولت تدبیر و امید گام‌‌های بلندی برای تحقق این هدف برداشته شده اما همچنان باید به دنبال مطالبه‌گری قانونی و منطقی در این امر باشیم.

استاندار فارس رشد علمی بانوان را از جمله دستاوردهای انقلاب اسلامی دانست و گفت: جامعه تحصیل کرده زن با قبل و بعد انقلاب اسلامی قابل مقایسه نیست و ما شاهد تحولی عظیم در این حوزه بوده‌ایم.

این مقام عالی دولت در فارس در ادامه با اشاره به بانوان توانمند استان افزود: کمترین تخلفات و بیشترین دقت نظر اداری در بانوان مشاهده می‌شود. 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: