کد خبر: 3903013
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۴۳
به‌همت اعضای کمیته علمی اپیدمیولوژی در ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، سومین گزارش اپیدمیولوژی وضعیت کروناویروس در فارس منتشر شد.

به گزارش ایکنا از فارس، علی‌رضا میراحمدی‌زاده، رئیس کمیته علمی اپیدمیولوژی در ستاد مدیریت بیماری کووید 19 در دانشگاه علوم پزشکی شیراز عصر پنج‌شنبه، 15 خردادماه در استودیو سلامت دانشگاه از انتشار سومین گزارش این کمیته در خصوص وضعیت کرونا ویروس در استان فارس خبر داد.

وی، این گزارش را حاصل تلاش اساتید، کارکنان و دانشجویان این کارگروه علمی عنوان کرد که به بررسی وضعیت همه‌گیری بیماری کووید ۱۹ در استان فارس، از ابتدای بیماری تا سی و یکم اردیبهشت می‌پردازد.

میراحمدی‌زاده ادامه داد: در این گزارش، شاخص‌های مهم مرتبط با این بیماری مانند میزان بروز موارد جدید، میزان کشندگی، درصد انجام تست، موارد مثبت و متوسط رشد میزان بروز مرگ در ایران و استان فارس با یکدیگر مقایسه شده که در اغلب موارد، استان فارس در وضعیت بهتری قرار دارد.

وی با اشاره به یکی از مباحث مهم این گزارش، به تهیه گزارشی از یک خوشه اپیدمی کووید ۱۹ در یکی از ادارات استان فارس اشاره کرد و گفت: نحوه انتشار این بیماری در خوشه‌های جمعیتی، از جمله مسایل مهم مورد توجه در همه‌گیری کووید ۱۹ است که می‌تواند به صورت زنجیره‌وار، موجب شیوع این بیماری در گروه گسترده‌ای شود و در این گزارش نیز یکی از خوشه‌های جمعیتی اپیدمی این بیماری به‌صورت علمی مورد توجه قرار گرفته است.

میراحمدی‌زاده با بیان اینکه گزارش‌های این کارگروه علمی به صورت منظم در حال انتشار است، افزود: در این گزارش‌ها نتیجه تلاش تمامی مجموعه سلامت فارس نمود می‌یابد.

این عضو هیئت عامی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از مباحث پیش‌بینی شده برای گزارش‌های بعدی این کمیته به بررسی طوفان بیماری کووید ۱۹ در استان‌های همجوار نظیر خوزستان، بوشهر و هرمزگان اشاره کرد که می‌تواند به دلیل مسافرت‌های مردمی به استان فارس به‌عنوان یک استان کم خطر و دارای شرایط آب و هوایی مناسب، تهدیدی جدی محسوب شود.

برای مشاهده سومین گزارش اپیدمیولوژی وضعیت کروناویروس در فارس، اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: