کد خبر: 3902753
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۱
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكی شیراز از شناسایی ۱۳۷ مورد جدید ابتلا به کروناویروس در فارس و افزایش مبتلایان به ۶۱۴۷ نفر خبر داد.

به گزارش ایكنا از فارس، عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز امروز، 13 خردادماه در استودیو سلامت دانشگاه از شناسایی ۱۳۷ مورد جدید ابتلا به کروناویروس در استان فارس خبر داد و گفت: طی 24 ساعت گذشته یك‌هزار و ۵۶۹ نمونه در آزمایشگاه‌های تشخیصی کروناویروس در استان بررسی شده و از این تعداد، ۱۳۷ مورد مثبت اعلام شده است.

وی افزود: از ۱۳۷ مورد جدید در استان، شیراز ۷۴ مورد؛ لامرد ۸ مورد؛ ممسنی ۴ مورد؛ مرودشت ۳ مورد؛ بیضا، زرقان و کازرون هر کدام ۲ مورد؛ قیروکارزین، مهر و کوه چنار هر کدام یک مورد را شامل می‌شود و مابقی موارد مربوط به دیگر دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی استان اختصاص دارد.

همتی با بیان اینكه با شناسایی موارد جدید در ۲۴ ساعت گذشته، آمار مبتلایان در استان فارس به ۶ هزار و ۱۴۷ مورد افزایش یافته است، گفت: خوشبختانه در پنج روز گذشته مورد فوتی به دلیل ابتلا به کروناویروس در استان گزارش نشده و مجموع جان‌باختگان بر اثر بیماری کووید ۱۹ در استان، ۱۱۰ نفر است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكی شیراز همچنین مجموع بهبودیافتگان از بیمارستان ها و ایزوله خانگی در استان را نیز پنج هزار و ۴۴۹ نفر اعلام کرد.

وی با هشدار به مردم فارس در خصوص افزایش ناگهانی ابتلا به کروناویروس گفت: آمار افزایش مبتلایان به کروناویروس در روزهای اخیر استان‌های خوزستان، بوشهر، هرمزگان و کرمان و به دلیل همجوار بودن با استان فارس، با یک افزایش ناگهانی شیوع ویروس مواجه هستیم و استان فارس در حال حاضر به مرحله هشدار رسیده است.

همتی از مردم فهیم استان خواست تا توصیه‌های بهداشتی را جدی بگیرند، دلیل بازگشایی مشاغل، ضعیف بودن کروناویروس نیست، کروناویروس در حال انتقال در بین مردم است و مهم‌ترین اقدام برای قطع زنجیره انتقال ویروس، استفاده از ماسک و دستکش، رعایت فاصله در روابط اجتماعی، در خانه ماندن و پرهیز از ترددهای غیرضرور است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: