کد خبر: 3902609
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۲
صدا و سیمای مرکز فارس همزمان با سالروز رحلت بنیان‌گذار کبیر انقلاب و قیام خونین ۱۵ خرداد ویژه برنامه‌های مختلفی برای بزرگداشت این رخداد‌های مهم تاریخی در نظر گرفته است.

به گزارش ایكنا از فارس، همزمان با فرا رسیدن سالروز ارتحال امام خمینی(ره)، بنیانگذار كبیر انقلاب اسلامی و قیام 15 خرداد سال 1342 برنامه‌های مختلفی از طریق صدا و سیمای استان فارس تهیه و پخش خواهد شد.

علی‌رضا  باغبان‌منش، معاونت سیمای مرکز فارس امروز، 13 خردادماه در نشستی در این رابطه به تشریح برنامه‌های این بخش پرداخت و گفت: ویژه برنامه‌های سالروز رحلت امام(ره) و 15 خرداد به‌صورت زنده  با عنوان «در سوگ یار» در ساعت 9 صبح 14 خرداد و «حماسه خونین» در ساعت 16 در روز 15 خرداد از سیمای مرکز فارس تهیه و به‌صورت زنده پخش خواهد شد.

وی افزود: سیمای مرکز فارس نیز بیش از 12 عنوان برنامه ویژه سالروز رحلت امام و بزرگداشت قیام 15 خرداد در نظر گرفته است که از جمله این برنامه‌ها می‌توان به  برنامه صبح‌گاهی «صبح پارسی» به‌صورت زنده اشاره کرد که این برنامه در این ایام به‌صورت ویژه  پخش خواهد شد.

باغبان‌منش بیان كرد: برنامه «کاشانه مهر» نیز به‌صورت زنده  با محوریت خانواده در این ایام پخش خواهدشد، این در حالی است که ویژه برنامه «نگاه روز» نیز با حضور کارشناسان امر در این ایام به نقش امام در انقلاب می‌پردازد.

یاسر جمالی، معاونت صدای مرکز فارس نیز گفت: از جمله ویژه برنامه‌هایی که همزمان با سالروز رحلت امام خمینی(ره) از صدای مرکز فارس پخش خواهد شد برنامه «در سوگ افتاب» است این برنامه به‌مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و به‌منظور ارائه الگویی مناسب از زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی ایشان برای پخش از شبکه‌های سراسر کشور تدارک دیده شده است.

وی اضافه کرد: برنامه‌های تدارک دیده شده برای گرامیداشت سالروز خیام خونین 15 خرداد شامل بسته‌های صوتی از کلام امام(ره) پیرامون قیام ۱۵ خرداد، بسته‌های صوتی از کلام رهبر معظم انقلاب در مورد حماسه تاریخی ۱۵ خرداد، بسته‌های صوتی شنیدنی از شاهدان عینی در قیام ۱۵ خرداد، بسته روز شمار از ۱۵ خرداد ۴۲ تا ۱۸ فروردین ۴۳  که  همزمان با دستگیری حضرت امام تا آزادی ایشان است، تدارک دیده شده است.

کرمی، معاون اطلاعات و اخبار سازمان صدا وسیمای مرکز فارس نیز گفت: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز فارس نیز در طی این مدت نسبت به پوشش خبری و رسانه‌ای بیانات رهبر معظم انقلاب به‌مناسبت سالروز ارتحال بیانگذار انقلاب اسلامی می‌پردازد.

خورشیدسوار، معاون فضای مجازی صدا و سیمای مرکز فارس هم در خصوص اقدامات این مرکز در فضای مجازی همزمان با سالروز رحلت امام(ره) و قیام 15 خرداد گفت: این مرکز در فضای مجازی نیز نسبت به تولید و انتشار بسته‌های مرتبط با خاطرات رحلت امام خمینی(ره)، عکس نگاشت با موضوع جایگاه و تأثیر قیام ۱۵ خرداد در شکل‌گیری نهضت جهانی انقلاب اسلامی  و پوشش خبری و رسانه‌ای بیانات رهبر معظم انقلاب به‌مناسبت سالروز ارتحال بیانگذار انقلاب اسلامی اقدام کرده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: