کد خبر: 3902467
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۱
استاندار فارس بر تشدید کنترل‌ها و پیگیری نیازها در شهرستان‌های پُرخطر در راستای تأمین سلامت مردم از سوی مسئولان و مدیران ارشد دستگاه‌های اجرایی استان تأکید کرد.

به گزارش ایكنا از فارس، عنایت‌الله رحیمی، استاندار فارس، امروز، 12 خردادماه در نشست با فرمانداران، رؤسای شبکه‌های بهداشت و درمان، دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی شهرستان‌های دارای بیشترین آمار بروز و مبتلا به کرونا در استان برتشدید کنترل‌ها و پیگیری نیازها در شهرستان‌های پُرخطر در راستای تأمین سلامت مردم از سوی مسئولان و مدیران ارشد دستگاه‌های اجرایی استان تأکید کرد.

وی با تقدیر از تلاش ایثارگرانه مجموعه سلامت فارس، مسئولان ارشد استان، دستگاه‌های اجرایی، نیروهای مسلح، سپاه، بسیج و انجمن‌های مردمی، هدف از این نشست را پرداختن ویژه به وضعیت کرونا در شهرستان‌های پرخطر استان عنوان کرد.

رحیمی با تأکید بر اینکه باید از تجربه‌های بحران کرونا در استان برای افزایش و بهبود خدمت‌رسانی به مردم استفاده شود، گفت: فرهنگ غنی مردم فارس به گونه‌ای است که با تعطیلی مراکز تجاری، فرهنگی، گردشگری و ورزشی و همچنین ارجحیت موضوع سلامت مردم بر تامین معیشت خود، به همکاری با دستگاه‌های اجرایی در مقابله با کرونا و تامین سلامت جامعه پرداختند.

استاندار فارس از فرمانداران، رؤسای دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی و شبکه‌های بهداشت و درمان  شهرستان‌های دارای بیشترین آمار بروز و مبتلا به کرونا در استان خواست تا تدابیر لازم برای مدیریت این بیماری را در اولویت دستور کار خود قرار دهند.

رعایت اصول بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی پروتکل‌های ابلاغ شده در مراکز شلوغ و پُرتردد از دیگر تاکیدهای استاندار فارس در این نشست بود.

رحیمی با تأکید بر اعمال اصول بهداشتی سختگیرانه به ویژه در شهرستان‌های پُرخطر فارس از سوی مسئولان ارشد، گفت: تدابیری ویژه برگزاری مراسم‌هایی به‌مناسبت سالگرد رحلت امام راحل(ره) در چهاردهم خرداد در دستور کار قرار گرفته است.

وی از مسئولان مجموعه سلامت در شهرستان‌های پُرخطر خواست تا با افزایش نمونه‌گیری در گروه‌های مختلف، افزایش کنترل‌ها و رعایت پروتکل‌های مرتبط با کرونا در صورت نیاز با ورود دستگاه‌های اجرایی، افزایش خدمت‌رسانی و رسیدگی به مبتلایان، بهبودیافتگان و قرنطینه‌گان خانگی و نقاهتگاه‌ها را در اولویت دستور کار خود قرار دهند.

استاندار فارس با اشاره به موج دوم کرونا در فصل پاییز، ادامه داد: باید تدابیری ویژه برای تامین تجهیزات مورد نیاز و اقلام حفاظت فردی برای کارکنان درگیر با کرونا پیش‌بینی و اندیشیده شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: