کد خبر: 3902008
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۴
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكی شیراز از شناسایی ۵۰ مورد جدید ابتلا به کروناویروس در استان فارس و افزایش مبتلایان به ۵۸۸۱ نفر خبر داد.

به گزارش ایكنا از فارس، عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز بعدازظهر امروز، 10 خردادماه در استودیو سلامت این دانشگاه از شناسایی ۵۰ بیمار جدید مبتلا به کروناویروس در فارس خبر داد و گفت:  از یك هزار و ۳۴۶ نمونه ارسالی به آزمایشگاه‌های تشخیصی کووید۱۹ در سطح استان، ۵۰ مورد مثبت گزارش شده که با افزوده شدن این موارد جدید، آمار کنونی استان فارس به پنج هزار و ۸۸۱ نفر رسیده است.

وی، آمار بهبودیافتگان مراکز درمانی و ایزوله خانگی در استان را نیز پنج هزار و ۲۷۰ نفر اعلام کرد و افزود: خوشبختانه طی ۴۸ ساعت گذشته تاکنون، هیچ موردی از فوتی در استان گزارش نشده و آمار مرگ و میر ناشی از کروناویروس در فارس، ۱۱۰ نفر است.

اجبار استفاده مسافران از ماسک در هنگام استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی

همتی یادآور شد: با توجه به آغاز به کار مجدد ناوگان حمل و نقل عمومی در شیراز و تردد بالای مسافران، ناوگان حمل و نقل عمومی شامل مترو و اتوبوس‌های درون شهری، به‌عنوان کانون شیوع آلودگی و گسترش بیماری کووید ۱۹ است، بنابراین ضرورت دارد مردم بدون ماسک از اتوبوس و یا مترو استفاده نکنند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكی شیراز با اشاره به پیش‌بینی مکان‌هایی در پایانه‌ها برای مسافران در خصوص تهیه ماسک از سوی معاونت حمل و نقل شهرداری گفت: استفاده از ماسک در هنگام سوار شدن در ناوگان حمل و نقل عمومی اجباری است و اگر رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی، مسافری بدون ماسک سوار کنند، تخلف محسوب می‌شود و برابر قانون از فعالیت آن جلوگیری می‌شود.

وی با بیان اینکه استان‌های خوزستان، هرمزگان، بوشهر و کرمان به دلیل افزایش ناگهانی ابتلا به کروناویروس در وضعیت قرمز به‌سر می‌برند، گفت: با توجه به ارتباط مردم استان فارس با استان‌های خوزستان، هرمزگان، بوشهر و کرمان، لازم است مردم فارس تا اطلاع ثانوی از سفرهای غیرضروری به این استان ها پرهیز شود.

همتی توصیه کرد: استفاده از ماسک هنگام خروج از منزل، شست‌وشوی مرتب دست‌ها، پرهیز از ترددهای غیرضروری و رعایت فاصله در روابط اجتماعی، در جلوگیری از گسترش بیماری کووید۱۹ موثر است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: