کد خبر: 3892854
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۲
این روزها و در اردیبهشت رؤیایی شیراز، حال و هوای آرامگاه سعدی با عطر دل‌انگیز بهارنارنج و گل‌های بهاری وصف‌ناشدنی است و از جای جای این مكان بوی عشق می‌آید.

به گزارش ایكنا از فارس، اول اردیبهشت‌ ماه، مصادف با یادروز سعدی شیرازی است. شاعری بزرگ كه شهره‌اش آفاق را درنوردیده و نامش در طول تاریخ در میان جهانیان به نیكی به یادگار مانده است.

امروز آرامگاه شیخ اجل، یكی از زیباترین و دیدنی‌ترین نقاط نه تنها ایران بلكه در دنیاست و در طول سال همواره میزبان خیل عظیمی از گردشگران داخلی و خارجی است كه البته این روزها به دلیل پیشگیری از شیوع كرونا، در این نقطه زیبای تاریخی و فرهنگی به روی عموم مردم بسته است.

آرامگاه سعدی در انتهای خیابان بوستان و کنار باغ دلگشا در دامنه کوه در شمال شرق شیراز قرار دارد. در اطراف مقبره، قبور زیادی از بزرگان دین وجود دارند که بنا به وصیت خود در آنجا مدفون شده‌اند. از مهم‌ترین‌های آن می‌توان شوریده شیرازی را نام برد که آرامگاهش به وسیله رواق به آرامگاه سعدی متصل شده‌ است. این مکان در ابتدا خانقاه سعدی بود که وی اواخر عمرش را در آنجا می‌گذراند و سپس در همان‌جا دفن شد. برای اولین‌بار در قرن هفتم توسط شمس‌الدین محمد صاحب‌دیوانی وزیر معروف اباقاخان، مقبره‌ای بر فراز قبر سعدی ساخته شد.

این روزها و در اردیبهشت رؤیایی شیراز، حال و هوای آرامگاه سعدی با عطر دل‌انگیز بهارنارنج و گل‌های بهاری خوشبو وصف‌ناشدنی است و از جای جای این مكان بوی عشق می‌آید.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: