کد خبر: 3890143
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۴
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس از تشکیل کمیته ویژه جهش تولید با رویکرد حمایت از سرمایه گذاران و واحدهای تولیدی و صنعتی مستقر در شهرک‌های صنعتی برای تحقق شعار سال خبر داد.

به گزارش ایكنا از فارس، احد فتوحی،‌ مدیرعامل شركت شهرك‌های صنعتی فارس امروز، ۲۰ فروردین در جمع خبرنگاران با اشاره به نام‌گذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری با عنوان سال جهش تولید، از تشکیل کمیته ویژه جهش تولید با رویکرد حمایت از سرمایه‌گذاران و واحدهای تولیدی و صنعتی مستقر در شهرک‌های صنعتی برای تحقق شعار سال خبر داد.

وی گفت: با توجه به اینکه شهرک‌های صنعتی مهم‌ترین بستر و زیرساخت جذب سرمایه‌گذار در بخش صنعت و تولید محسوب می‌شوند، فعالیت این کمیته در راستای تقویت و حمایت از واحدهای صنعتی  و سرمایه‌گذاران انجام می‌شود تا با تعامل و همکاری بین بخش دولتی و خصوصی، منویات رهبر معظم انقلاب در زمینه جهش تولید محقق شود.

این مقام مسئول افزود: از مهم‌ترین الزامات جهش تولید، فراهم شدن زیرساخت‌های لازم برای استقرار و فعالیت واحدهای تولیدی و صنعتی و جذب سرمایه‌گذار است که این مهم با ایجاد شهرک‌های صنعتی محقق شده و بستر لازم برای ارتقای تولید و افزایش اشتغال پایدار در قالب شهرک‌های صنعتی فارس فراهم ‌شده است.

فتوحی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در زمینه توجه به  مسئله اقتصاد و معیشت مردم و حمایت از تولید داخل گفت: جهش تولید بسترساز جهش اشتغال صنعتی و رفع بیکاری جوانان به شمار می‌رود.

مدیرعامل شركت شهرك‌های صنعتی فارس گفت: مهم‌ترین موضوع در شهرک‌های صنعتی فارس حمایت از واحدهای صنعتی درحال ساخت‌وساز است که در صورتی که حداقل  30 درصد از این واحدها امسال به بهره‌برداری برسند بیش از 1000 واحد صنعتی جدید تولیدات خود را آغاز خواهند کرد که این امر سبب جهش تولید خواهد شد.

وی یادآور شد: تسهیل در جذب سرمایه‌گذار و استقرار واحدهای صنعتی، تولیدی و صنفی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی با اعطای مشوق‌های سرمایه‌گذاری، ایجاد تنوع در صنایع و تکمیل زنجیره‌های ارزش و تولید با تشکیل کنسرسیوم‌ها و خوشه‌های جدید کسب و کار و حمایت از خوشه‌های صنعتی موجود، گسترش فعالیت‌های مرکز مبادلات پیمانکاری نظام فرعی و فن بازار منطقه‌ای فارس، حمایت از بیش از3 هزار واحد تولیدی و صنعتی در حال ساخت‌وساز با هدف تسریع در بهره‌برداری آن‌ها از رویکردهای اصلی تحقق جهش تولید است که در شهرک‌های صنعتی محقق می‌شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس گفت: در استان فارس با ایجاد 61 شهرک صنعتی فعال، ظرفیت مناسبی برای جذب سرمایه‌گذاری، استقرار واحدهای تولیدی و صنعتی و در نتیجه جهش تولید، فراهم‌شده است.

فتوحی همچنین با یادآوری برنامه‌های دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در زمینه لزوم حمایت حداکثری و توجه بیش‌ ار پیش به صنایع و بنگاه‌های اقتصادی و ایجاد ارتباط صحیح و رقابت سالم و سازنده‌ای بین بنگاه‌های بزرگ با ‏بنگاه‌های متوسط و کوچک، گفت: با توجه به سهم بیش از 95 درصدی صنایع کوچک و متوسط از کل صنایع مستقر در شهرک‌های صنعتی فارس، تداوم برنامه‌های حمایتی و نیز در نظر گرفتن سایر خدمات متنوع حمایتی از این صنایع ضرورتی انکارناپذیر است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس بیان كرد: اکنون در همه شهرستان‌های فارس حداقل یک شهرک صنعتی فعال وجود دارد و زیرساخت‌های لازم برای جذب سرمایه‌گذار و توسعه صنعتی در تمام مناطق این استان وجود دارد.

وی، از مهم‌ترین اولویت‌های امسال کمیته ویژه تحقق جهش تولید در شهرک‌های صنعتی این استان را تقویت و حمایت از صنایع مستقر و رفع موانع و مشکلات آن‌ها با هدف حفظ اشتغال و تولید واحدهای صنعتی و نیز توسعه کیفی شهرک‌ها با اجرای پروژه‌های عمرانی اعلام كرد.

فتوحی اظهار كرد: برای فعال کردن واحدهای راکد و نیز فعال کردن ظرفیت‌های خالی برخی واحدها در سه سال گذشته در قالب طرح‌های رونق تولید، تسهیلات مناسبی به واحدهای صنعتی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی فارس اعطا شد که امید است امسال نیز با اختصاص مشوق‌ها وحمایت‌ها، شاهد جهش تولید  و شکوفایی واحدهای صنعتی باشیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: