کد خبر: 3890074
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۴
معاون تهذیب حوزه‌های علمیه فارس با بیان اینكه طلاب در ایام شیوع كرونا، فعالیت‌های جهادی برای كمك به مدافعان سلامت انجام می‌دهند، از فعالیت 80 گروه جهادی طلاب در سطح استان طی این ایام خبر داد.

به گزارش ایكنا از فارس، حجت‌الاسلام میثم همایی، معاون تهذیب حوزه‌های علمیه فارس امروز، 20 فروردین‌ماه در جمع خبرنگاران با اشاره به فعالیت جهادی طلاب در مقابله با بیماری کرونا، گفت: پس از شیوع ویروس کرونا، طلاب در گروه‌های مختلف جهادی به فعالیت‌هایی مانند ضدعفونی معابر و وسایل نقلیه، تهیه و توزیع ماسک و توزیع بسته‌های غذایی مشغول شده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه قریب 80 گروه جهادی طلاب طی این ایام مشغول به فعالیت هستند، افزود: از این تعداد حدود ۴۰ گروه در شیراز و مابقی در سطح استان به فعالیت مشغول هستند.

همایی همچنین از راه‌اندازی غسالخانه در شیراز برای اموات کرونایی با فعالیت طلاب جهادی خبر داد و گفت: پیش از این اموات با تیمم به خاک سپرده می‌شدند، اما بر اساس هماهنگی‌هایی که علما و مدیریت حوزه علمیه استان فارس انجام دادند، امروز غسالخانه اموات کرونایی در شیراز راه‌اندازی شد و پس از این خانواده‌های اموات می‌توانند عزیزان خود را با رعایت پروتکل وزارت بهداشت، هرجا که خواستند دفن کنند.

معاون تهذیب حوزه‌های علمیه فارس با بیان اینكه طلاب كار غسل یا تیمم اموات كرونایی را انجام می‌دهند، گفت: حدود ۲۰۰ نفر از طلاب به‌صورت داوطلبانه می‌خواستند که در تجهیز اموات شرکت کنند، اما با گزینش‌هایی که انجام شد در مرحله پایانی ۵۰ نفر از طلاب در این امر مشغول به خدمت هستند.

وی در پایان ضمن تشکر از شهرداری شیراز، وزارت بهداشت و مدیر آرامستان شیراز به دلیل همکاری‌هایی که برای دفن و غسل اموات کرونایی انجام دادند، یادآور شد: برای هر یک از اموات چهار نفر از طلاب مشغول فعالیت تجهیز هستند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: