کد خبر: 3889941
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۵
رئیس دانشگاه علوم پزشكی شیراز از افزایش ظرفیت خدمت‌رسانی درمانی به مبتلایان به كرونا با اضافه شدن بیمارستان شهید بهشتی شیراز به چرخه خدمت‌رسانی مجموعه سلامت فارس خبر داد.

به گزارش ایكنا از فارس، مهرزاد لطفی، رئیس دانشگاه علوم پزشكی شیراز امروز، 19 فروردین‌ماه در نشست روزانه بررسی آخرین اقدامات مجموعه سلامت فارس برای مقابله با کرونا، با اضافه شدن بیمارستان شهید بهشتی شیراز به چرخه خدمت‌رسانی مجموعه سلامت فارس، از افزایش ظرفیت خدمت‌رسانی درمانی به مبتلایان کرونا در استان خبر داد.

وی با قدردانی از تلاش و همکاری اكبر امیری، مدیر درمان سازمان تأمین اجتماعی فارس، افزود: به همت دکتر مدیر درمان سازمان تأمین اجتماعی فارس، بیمارستان شهید بهشتی شیراز با آماده‌سازی ۱۷ تخت مراقبت‌های ویژه آماده پذیرش و خدمت‌رسانی به بیماران مبتلا به کرونا می‌شود.

لطفی با تأكید بر اینکه مجموعه سلامت فارس برای مقابله با کرونا از تمام ظرفیت‌های استان استفاده می‌کند، گفت: از امروز طرح رابطان سلامت مهار کرونا در مراکز پر تردد به‌صورت پایلوت از فروشگاه‌های زنجیره‌ای سروش آغاز شده و پس از بررسی کامل این طرح از سوی مسئولان دانشگاه به وزارت بهداشت ارسال شود.

بررسی راه‌اندازی آزمایشگاه تشخیصی کرونا در بیمارستان شهید بهشتی، پیگیری افراد بستری در نقاهتگاه‌ها، پیگیری روزانه تلفنی بیمارانی که تحت مراقبت در منزل قرار دارند از سوی پزشکان خانواده از دیگر تأکیدهای رئیس دانشگاه در این نشست بود.

بررسی عملکرد نقاهتگاه‌ها در استان، توزیع ماسک در استان، بررسی عملکرد آزمایشگاه‌های تشخیصی کرونا در استان، بررسی افزایش آمار نمونه‌گیری و خدمت‌رسانی آزمایشگاه‌های استان به مبتلایان نیز، دیگر محور این نشست بود.

اكبر امیری، مدیر درمان سازمان تأمین اجتماعی فارس نیز در این نشست، مطالبی با عنوان «پیشنهاد طراحی سیستم آموزشی مردمی مهار کرونا» و مدل ارزیابی و نظارت بر فعالیت‌های اجتماعی داوطلبی با هدف مهار بیماری کووید ۱۹ در استان ارائه کرد.

عبدالرسول همتی، معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشكی شیراز نیز از دیگر اعضای این نشست بود که از تفاهم‌نامه‌ای که با سازمان بسیج فارس برای نظارت بر مکان‌های پر تردد بسته شده خبر داد.

در این نشست هر یک از معاونان و مدیران ارشد دانشگاه به بیان توضیحاتی درباره اقدامات انجام شده حوزه خود در راستای بسیج ملی مبارزه با کرونا در فارس پرداختند و مقرر شد روزانه پزشکان خانواده شخصاً بیماران مثبت مبتلا به کرونا را در قرنطینه خانگی و افراد در تماس نزدیک را به‌صورت تلفنی پایش کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: