کد خبر: 3889706
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۴
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشكی شیراز از جهش تولید گان جراحی و لباس ایزوله در فارس خبر داد و گفت: از زمان شیوع كووید 19 تاكنون بیش از ۴۵ هزار گان جراحی و ۱۶ هزار لباس ایزوله از سوی تولیدکنندگان استان فارس تولید شده است.

به گزارش ایكنا از فارس، مهرزاد شریفی، معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشكی شیراز امروز، 18 فروردین‌ماه در جمع خبرنگاران گفت: تولید گان جراحی و لباس ایزوله در استان فارس پس از شیوع بیماری کووید-۱۹، با پیگیری دانشگاه علوم پزشکی شیراز و فعالیت گسترده شرکت های تولیدکننده، به چندین برابر رسید.

وی با بیان نیاز به تهیه انواع گان برای کارکنان خط مقدم سلامت در مقابله با کووید-۱۹ گفت: حجم تولید گان در استان و کشور، پاسخگوی نیاز ما در این شرایط نبود، اما توانستیم با تدابیر لازم و همدلی و همراهی متعهدانه تولیدکنندگان پوشاک یک بار مصرف پزشکی در استان این نیاز را برطرف کنیم.

شریفی با اشاره به تولید بیش از ۴۵ هزار گان جراحی و ۱۶ هزار لباس ایزوله توسط تولیدکنندگان استان فارس از زمان شیوع بیماری کووید-۱۹ تاکنون، افزود: برای فعال‌سازی تولیدات در برخی از کارگاه‌های تولیدی استان، بخشی از مطالبات گذشته آن‌ها را پرداخت کردیم و هزینه تولیدات جدید دریافتی را نیز به‌صورت فوری و حداکثر تا سه روز بعد، پرداخت می‌کنیم.

وی، رویکرد پرداختی اشاره شده را در حمایت از تولیدکنندگان ضروری و موثر دانست و گفت: این شرکت‌ها که تأییدیه لازم با عنوان GMP از اداره تجهیزات پزشکی را از پیش دارا بودند، با دریافت مطالبات خود و سرمایه‌گذاری‌های دیگر، امکان تولید محصولات حفاظتی موردنیاز در بیماری کرونا را کسب کردند و امسال در ایام تعطیلات نوروزی هم به‌صورت کامل فعال بودند.

این عضو هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشكی شیراز بیان کرد: ضمن نظرخواهی از صاحب‌نظران و کارکنانی که از گان جراحی و لباس ایزوله استفاده می‌کنند، بازخوردهای علمی را برای بهبود طراحی و تولید محصولات، به شرکت‌های تولیدکننده ارائه کردیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: