کد خبر: 3889685
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۲
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس از مساعدت با ناشران و کتاب‌فروشان در شرایط کرونا خبر داد و گفت: از سوی معاون اول رئیس جمهور دستور رسیدگی به درخواست‌ها و مساعدت مالی با صنف ناشران و کتابفروشان در شرایط بروز بحران کرونا صادر شد.

به گزارش ایكنا از فارس، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، صابر سهرابی، مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس امروز، 18 فروردین‌ماه گفت: چندی پیش اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان تهران طی نامه‌های جداگانه خطاب به مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان تأمین اجتماعی، بانک مرکزی و نیز معاون اول رئیس جمهور خواستار مساعدت با صنف ناشران و کتابفروشان در شرایط خاص فعلی و بروز بحران کرونا شده بود.

وی افزود: در همین زمینه اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان تهران تقاضاهای خود را در قالب پیشنهاداتی مطرح و در نامه‌ای نیز خطاب به معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی آن را مطرح ساخته بود که بر همین اساس این اتحادیه از صدور دستور معاون اول رئیس جمهور در این زمینه خبر داد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس بیان كرد: بر اساس اعلام این تشکل صنفی معاون اول رئیس جمهور «ضرورت حمایت از فعالین حوزه نشر و کتاب به دلیل شیوع ویروس کرونا و مشکلات ایجاد شده در اثر آن» موضوع نامه‌های درخواست شده اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران، دستور رسیدگی و مساعدت به دستگاه‌های ذیربط را صادر کرده است.

سهرابی در پایان با اشاره به اینکه امیدواریم با یاری خدای مهربان، همراهی مردم شریف و تلاش‌های ستاد مدیریت بیماری کرونا استان فارس هر چه زودتر از این دوران سخت به سلامت عبور کنیم، گفت: متعاقباً اقدامات حمایتی را جهت پیگیری به سمع و نظر ناشران و کتابفروشان خواهیم رساند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: