کد خبر: 3889666
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۴
فرمانده سپاه ناحیه ثارالله(ع) شیراز با بیان اینکه رزمندگان و بسیجیان این ناحیه، در جبهه مقابله با ویروس کرونا قرار دارند، از تلاش گسترده بسیجیان دوشادوش مدافعان سلامت برای تأمین سلامت مردم خبر داد.

به گزارش ایكنا از فارس، موسی زارعی، فرمانده سپاه ناحیه ثارالله(ع) شیراز امروز، 18 فروردین‌ماه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه رزمندگان و بسیجیان این ناحیه، در جبهه مقابله با ویروس کرونا قرار دارند، گفت: بسیجیان سپاه ناحیه ثارالله(ع) دوشادوش جامعه پزشکی و پرستاران برای تأمین سلامت مردم تلاش می‌كنند.

وی افزود: از روزهای آغاز گسترش این ویروس در اقصی نقاط کشور ارگان‌های مختلف به کمک وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی سطح کشور آمده و تمام توان خود را برای شکست دادن این بیماری به کار بسته‌اند تا بار دیگر یکی از بحران‌های کشور را پشت سر بگذاریم.

زارعی ادامه داد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که در بحران‌های گذشته همانند سیل و زلزله به یاری مردم شتافته است، در این روزها نیز با ایجاد کارگاه‌های ساخت لوازم بهداشتی مانند دستکش، ماسک و ضدعفونی کردن مناطق مختلف شهری قصد در کاهش آلودگی معابر و مناطق مختلف شهر جهت ریشه کندن بیماری کرونا را دارد.

فرمانده سپاه ناحیه ثارالله(ع) شیراز تأكید كرد: دشمن به‌دنبال آن است که مراکز مؤثر کشور كه در شکل‌گیری و استمرار انقلاب و شکل‌دهی بنیان‌های اعتقادی و فکری و معنوی نظام مؤثر هستند، را مورد هدف کینه‌توزی خود قرار دهد و برخی هم در داخل دانسته و یا ندانسته به دشمن کمک می‌کنند ولی دشمنان بدانند جمهوری اسلامی یک نظام بر اساس مبانی شناخته‌شده حاکمیتی دنیا که بر اساس لیبرال سرمایه‌داری بنا شده نیست بلکه یک نظام الهی است که تاکنون توانسته فشارها را با تکیه بر پشتوانه قوی اعتقادی و ایدئولوژیکی پشت سر بگذارد و این مرحله را نیز با هدایت‌های حکیمانه رهبر معظم انقلاب و حمایت‌های مردم پشت سر خواهند گذاشت و ظرفیت‌های بالای نظام اسلامی را به همگان نشان خواهد داد.

وی در ادامه با بیان اینکه حوزه‌های ناحیه  مقاومت بسیج سپاه ثارالله(ع) با همراهی گردان‌های رزمی طرح‌های مختلفی را در مقابله با شیوع و گسترش ویروس کرونا انجام داده‌اند، گفت: این ناحیه از نخستین نواحی بود که فعالیت‌های خود را در راستای مبارزه و ریشه‌کن کردن ویروس کرونا در حوزه استحفاظی خود آغاز کرد که می‌توان از ضدعفونی کردن مدارس، بانک‌ها، پارک‌ها، گلزار شهدا، مساجد و حسینیه‌ها، فروشگاه‌های بزرگ، معابر شهری، ایستگاه‌های تاکسی و اتوبوس، سوپر مارکت‌ها و میوه و تره‌باری‌ها و ...  نام برد تا خطر انتشار این ویروس به حداقل برسد.

این فرمانده نظامی با تصریح اینکه در این اقدام خداپسندانه چند تیم بسیجی (جوانان و نوجوانان)عهده‌دار گندزدایی و ضدعفونی حوزه استحفاظی هستند، گفت: تعدادی زیادی از بسیجیان نیز با حضور در کارگاه‌های ایجاد شده توسط ناحیه اقدام به کارهایی مانند تهیه و توزیع محلول ضدعفونی‌کننده و بسته‌های بهداشتی شامل دستکش و ماسک جهت عموم مردم می‌كنند.

زارعی همچنین گفت: امروز در كشورمان به دلیل شیوع كرونا، شرایط ویژه‌ای به وجود دارد، ویروسی که احتمال بیولوژیکی بودن و مدیریت آن از سوی استکبار جهانی وجود دارد و با توجه به فعالیت‌های رسانه‌های بیگانگان در این شرایط مسلم است که دشمن به دنبال جنگ روانی علیه جمهوری اسلامی و تحقق اهدافی است که با جنگ نظامی، سیاسی و اقتصادی نتوانسته به‌دست بیاورد.

 وی با بیان اینکه تمامی دستگاه‌های اجرایی و دانشگاه‌ علوم پزشکی استان در تلاش برای مقابله با ویروس کرونا و پیشگیری از شیوع این ویروس در سطح استان هستند، ابراز امیدواری كرد: با همکاری عموم مردم فهیم شهرستان و تلاش مضاعف همه مسئولان بتوانیم با کاستن مشکلات، زمینه غلبه و کنترل کامل این بیماری در سطح شهرستان و استان فراهم شود.

فرمانده سپاه ثارالله(ع) شیراز در پایان یادآور شد: بنا به توصیه کارشناسان بهداشتی، بهترین و امن‌ترین مکان، منزل است  بنابراین همچنان توصیه می‌شود برای پیشگیری از ابتلای به بیماری کرونا، مردم از حضور در مراکز جمعیتی اجتناب كنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: