کد خبر: 3889367
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۲
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از پیش‌رو بودن این دانشگاه در پاسخ‌گویی آزمایشگاه‌های تشخیصی کرونا در کشور خبر داد و گفت: پاسخ‌گویی به آزمایش‌ها و نمونه‌گیری‌های انجام شده، ظرف ۲۴ ساعت انجام می‌شود که این موضوع در کشور بی‌نظیر است.

به گزارش ایكنا از فارس، مهرزاد لطفی، رئیس دانشگاه علوم پزشكی شیراز امروز، 17 فروردین‌ماه در نشست بررسی آخرین اقدامات مجموعه سلامت فارس برای مقابله با كرونا ویروس با بیان اینكه آزمایشگاه‌های تشخیصی کرونا در فارس با تمام ظرفیت به‌صورت شبانه‌روزی فعال هستند، گفت: پاسخ‌گویی به آزمایش‌ها و نمونه‌گیری‌های انجام شده، ظرف ۲۴ ساعت انجام می‌شود که این موضوع در کشور بی‌نظیر است.

وی اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی شیراز نه تنها پاسخگوی نمونه‌گیری‌های مربوط به کرونا در شیراز، بلکه پاسخگوی دیگر دانشگاه‌های علوم پزشکی قطب پنج جنوب کشور بوده و با استفاده از ظرفیت آزمایشگاه‌های خود به خدمت‌رسانی به مردم می‌پردازد.

رعایت کردن فاصله هوشمند از سوی کارمندان، اجرای طرح فاصله‌‌گذاری در ادارات و دورکاری کارکنان ستادی، از دیگر تأکیدهای رئیس دانشگاه علوم پزشكی شیراز در این نشست بود.

همچنین در ادامه این نشست روند توزیع ماسک، عملکرد آزمایشگاه‌های تشخیصی کرونا در سطح شیراز و استان از سوی رئیس دانشگاه و اعضای ستاد مقابله با کرونا بررسی شد.

محسن مقدمی، معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشكی شیراز و رئیس کارگروه علمی مبارزه با کروناویروس نیز ضمن تبیین اقدامات پیش‌بینی شده در مراکز آموزشی درمانی، درباره از سرگیری خدمات درمانی الکتیو، گزارشی ارائه داد.

علی اكبری، معاون درمان دانشگاه علوم پزشكی شیراز نیز در این نشست، از برگزاری نشست‌های مشترک معاونت درمان دانشگاه با سازمان نظام پزشکی شیراز و انجمن دندان پزشکی شیراز، با هدف برنامه‌ریزی برای خدمت‌رسانی به مردم خبر داد.

یادآور می‌شود، در این نشست معاونان و مدیران ارشد دانشگاه علوم پزشكی شیراز اقدامات مجموعه خود را در زمینه بسیج ملی مبارزه با کرونا ویروس به رئیس دانشگاه اعلام کرده و موارد مطرح شده مورد بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: