کد خبر: 3888349
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۶
رئیس پلیس فتا استان فارس از شگرد جدید کلاهبرداران سایبری با عنوان کمک به نیازمندانی که در قرنطینه خانه به موجب شیوع بیماری کرونا هستند، خبر داد.

به گزارش ایكنا از فارس، حشمت سلیمانی، رئیس پلیس فتا استان فارس امروز، 12 فروردین‌ماه در جمع خبرنگاران گفت: در پی شیوع بیماری کرونا در کشور، این موضوع بهانه و شگرد جدیدی برای کلاهبرداران سایبری به منظور کلاهبرداری از شهروندان و برداشت‌های غیر مجاز از حساب‌های آنان شده است.

وی با اشاره به مراجعه شهروندان به پلیس فتا مبنی بر کلاهبرداری و برداشت غیر مجاز از حساب آن‌ها، افزود: متإسفانه کلاهبرداران سایبری با درج تصاویر غیر واقعی از نیازمندان در کانال‌ها، گروه‌ها و صفحات شبکه‌های اجتماعی از احساسات شهروندان سوءاستفاده کرده و تقاضای مبالغی برای کمک به نیازمندان می‌كنند و در مواردی نیز به‌منظور پرداخت کمک‌های مالی شهروندان، آن‌ها را به صفحات و درگاه‌های جعلی بانکی (فیشینگ) هدایت می‌کنند.

سلیمانی ادامه داد: شهروندان در صورت کمک به نیازمندان حتماً باید از طریق مراکز معتبر از قبیل کمیته امداد امام خمینی(ره) و یا جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران اقدام و هرگز فریب اینگونه صفحات و گروه‌های جعلی را نخورند.

رئیس پلیس فتا استان فارس گفت: شهروندان در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن‌ را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس WWW.Cyberpolice.ir  قسمت ثبت گزارش‌های مردمی با ما درمیان بگذارند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: