کد خبر: 3888193
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۶
توليت حرم شاهچراغ(ع):
تولیت آستان مقدس شاهچراغ(ع) با اشاره به بسته شدن درب‌های حرم‌های مطهر در ایران اسلامی در پی شیوع كرونا ویروس گفت: این اقدام هیچ منافاتی با بحث دعا، توسل و شفاعت ندارد.

به گزارش ایكنا از فارس، آیت‌الله سیدعلی اصغر دستغیب، تولیت آستان مقدس شاهچراغ(ع) امروز، 11 فروردین در نشست رؤسای كارگروه‌های قرارگاه بهداشت و سلامت این حرم مطهر با اشاره به تعطیل شدن این حرم مطهر برای مقابله با شیوع كرونا گفت: امسال درب‌های آستان‌های مقدس و سایر حرم‌های مطهر و بقاع متبرکه به لحاظ یک ضرورت بسته شد و البته این اقدام هیچ منافاتی با بحث دعا، توسل و شفاعت ندارد.

وی افزود: همه ما می‌دانیم که لازمه حضور در حرم‌های مطهر یا  مساجد، نیات اشخاص، توجه دل‌ها و انجام وظایف و تکالیف است، در طول تاریخ خیلی‌ها بودند که به مساجد و حرم‌ها وارد می‌شدند اما در واقع اهل مسجد، زیارت، دعا و توسل به معنای واقعی نبودند، اما این‌ها درب‌های رحمتی است که خداوند به روی انسان‌های صالح گشوده است، احیانا اگر بنا بر مقتضیات و مصالحی این درها بسته شد ابواب دیگری را خداوند برای آرزومندان حضور مستمر در اماکن مقدس می‌گشاید.

 آیت‌الله دستغیب بیان كرد: زمانی که درب‌ها باز است مردم مهمان این اولیای بزرگ خدا و خاندان نبوت(علیهم‌السلام) و آن بزرگواران نیز میزبان مردم هستند، وقتی درب‌ها به‌صورت ظاهر و موقت بسته می‌شوند، این بزرگواران مهمان دل‌های مردم می‌شوند و گاهی هم در همان زمانِ موقت، آثار و برکات بیشتری برای محبان و پیروان خود در شفاعت به درگاه خداوند دارند، اِن‌شاءالله این هجران صوری به وصال واقعی مبدل شود و همه توفیق یابند بهتر از گذشته از این اماکن و بقاع متبرکه بهره‌مند شوند.

 نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: در استان فارس و شیراز سومین حرم اهل (بیت علیهم‌السلام) به برکت وجود مبارک همین امامزادگان بزرگوار، مردم با تقوا و با ایمانی هستند که با عشق و علاقه به خوبی‌ها و پیشتاز در امور خیر زندگی می‌کنند که نمونه‌های بارزی را بعد از سنوات پیروزی انقلاب اسلامی همین تشکیل مجامع خیرین، خیرین سلامت، خیرین مدرسه‌ساز و غیره داریم که آغاز همه این‌ها از شیراز بود و در سطح کشور گسترده شده است و مردم سزاوار این برنامه‌ها بودند و مورد استقبال و حضور آن ها قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه اجرای این برنامه‌ها در چارچوب قانون، برنامه‌ریزی و ساماندهی شده است، گفت: این تشکل‌ها به خوبی از فرصت‌ها استفاده کرده و به نفع مردم در ابعاد گوناگون تلاش و جهاد کردند و کارهای پرارزشی در این حوزه انجام شده است، در همان مبنا و با این الگوها در شرایط فعلی اقتضا می‌کرد که برای خدمت بیشتر به مردم و ساماندهی بهتر از نقطه‌ای آغاز کنیم که مایه افتخار و مباهات برای مردم سراسر ایران به ویژه استان فارس باشد و در همین راستا قرارگاهی تحت عنوان سلامت و بهداشت زیرنظر آستان مقدس حضرت شاهچراغ(علیه‌السلام) و برادران بزرگوارشان تشکیل و آغاز به کار کرده است، که ریاست این قرارگاه برعهده ابراهیم عزیزی، منتخب مردم شیراز در دوره یازدهم انتخابات مجلس قرار گرفت و تمامی اعضای کارگروه های این قرارگاه از افراد شاخص استان فارس هستند که درک صحیحی از مسائل اجتماعی استان دارند و همراه مردم و حامی نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند.

 رئیس شورای سیاستگذاری قرارگاه بهداشت و سلامت آستان مقدس شاهچراغ(ع) تأکید کرد: تمام امکانات این بارگاه منور در اختیار قرارگاه قرار دارد، چرا که اگر این فرزندان امام موسی کاظم(علیه‌السلام) در شرایط فعلی بودند، خانه‌ها و امکانات خود را در جهت کسب رضایت خدا و برای منافع مردم در اختیار مردم قرار می‌دادند، ما هم در جهت اهداف آن بزرگواران و رفع مشکلات و گرفتاری مردم به ویژه در مورد این گرفتاری اخیر و شیوع بیماری کرونا دست به دست هم دادیم .

 آیت‌الله دستغیب ابراز امیداری كرد: ان‌شاءالله براساس وعده قرآنی «فَإِنَّ مَعَ الْعُسْرِ یسْرًا...» ( به یقین با (هر) سختی آسانی است. (آیه ۶ سوره مبارکه انشراح)  تمامی مشکلات از جوامع بشری رفع شود. سال گذشته سال سختی بود که البته موجبات امتحان و سبب توفیقاتی هم شد اما امیدواریم امسال سال «یسر» و شکرگذاری به نعمت‌های الهی باشد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: