کد خبر: 3887612
تاریخ انتشار: ۰۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۳:۵۸
معاون بهداشت و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی شیراز محتوای منتشر شده در فضای مجازی در قالب یک فایل صوتی از زبان یک زن و طرح ادعاهای وی پیرامون وخامت وضعیت شیراز به لحاظ شیوع کروناویروس را قویاً تکذیب کرد.

به گزارش ایكنا از فارس، عبدالرسول همتی، معاون بهداشت و سخنگوی دانشگاه علوم پزشكی شیراز عصر پنج‌شنبه، ٧ فروردین در قالب یک فایل صوتی تأکید کرد: فایل صوتی منتشر شده در فضای مجازی که در آن یک زن ادعا می‌کند شیراز در وضعیت قرمز به لحاظ شیوع کرونا قرار دارد، بی اساس و کذب محض است.

وی با بیان اینکه انتشار این فایل صوتی موجب رعب و وحشت شده است، خطاب به شهروندان فارس تأكید كرد: به جدیدترین، موثق‌ترین و بی‌واسطه‌ترین اطلاعات کرونایی در استان از سایت دانشگاه علوم پزشکی شیراز یا از زبان بنده به‌عنوان سخنگوی این دانشگاه توجه کنند.

همتی ادامه داد: در این فایل صوتی گفته شده که مردم باید مایحتاج خود را سریعاً از فروشگاه‌ها و مغازه‌ها تهیه کنند در حالی‌که شلوغی فروشگاه‌ها خود تاثیر منفی در شیوع این بیماری دارد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در عین حال این نكته را یادآور شد: نمی‌گوییم که وضع شیوع این ویروس در فارس خوب است و بیخیال شویم، اما با تلاش مردم در حالت پایدار و باثباتی قرار داریم.

وی اظهار کرد: خوشبختانه مردم استان فارس و شهر شیراز به توصیه‌ها عمل کرده و در خانه مانده‌اند اما نگرانی‌ها از تعطیلی روزهای آینده است و از آن‌ها می‌خواهیم که همچنان در خانه بمانند و به مسافرت نروند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: بنابر اعلام ستاد ملی کرونا، از صبح جمعه، ۸ فروردین محدودیت‌ها و مقررات سختگیرانه‌تری برای ورود و خروج شهرها ایجاد خواهد شد.

یادآور می‌شود، در روز پنج‌شنبه، 7 فروردین‌ماه یک فایل صوتی با صدای یک زن در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی استان فارس و شیراز منتشر و فردی در آن مدعی شده که شیراز در شرایط قرمز کرونایی قرار دارد و مسئولان قصد دارند این شهر را از طریق هوایی گندزدایی کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: