کد خبر: 3886547
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۱
در آخرین نشست ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید۱۹ استان فارس در سال ۱۳۹۸ مقرر شد تعداد ۱۰ هزار ماسک برای توزیع در روستاهای اقماری و کمتر برخوردار جنوب شیراز به بخشدار این مناطق تحویل داده شود.

به گزارش ايكنا از فارس، آخرین نشست ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید۱۹ در سال ۱۳۹۸ با حضور رئیس، معاونان، مدیران، مسوولان ارشد و اعضای ستاد مقابله باکروناویروس دانشگاه علوم پزشکی شیراز امروز، 29 اسفندماه برگزار شد.

مهرزاد لطفي، رئیس دانشگاه علوم پزشكي شيراز با تأکید بر ادامه روند خدمت‌رسانی به مردم با توجه به شیوع بیماری کووید ۱۹ از اعزام تیم‌هایی از سوی دانشگاه به شهرستان فسا و سایر شهرستان‌های استان فارس برای بررسی و شرایط کروناویروس و اقدامات سایر دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی استان خبر داد.

در این نشست با دستور رئيس دانشگاه علوم پزشكي شيراز مقرر شد تعداد ۱۰ هزار ماسک برای توزیع در روستاهای اقماری و کمتر برخوردار جنوب شیراز به بخشدار این مناطق تحویل داده شود.

وي با اشاره به جمع‌آوری کمک‌های مردمی به نام بعضی از افراد و بیمارستان‌ها اضافه کرد: تنها حساب مورد تأیید دانشگاه حساب مجمع خیرین تأمین سلامت فارس است؛ شهروندان در صورت تمایل مبالغ اهدایی خود برای مقابله به کروناویروس را تنها به حساب اعلام شده از سوی مجمع خیرین تامین سلامت واریز کنند تا به صورت صحیح و اصولی در این زمینه هزینه شود.

لطفی در ادامه بر فعالیت بیشتر آزمایشگاه‌های تشخیص تست‌های کرونا و اعلام آمار روزانه تماس‌های تلفنی با سامانه ۴۰۳۰ تاکید کرد.

همچنین در زمینه توزیع ماسک در داروخانه‌های شیراز و شهرستان‌ها، ایستگاه‌های تب‌سنجی، کارکنان فوریت‌های پزشکی، نظام پزشکی و تامین اجتماعی و اختصاص وسایل حفاظت شخصی تصمیم‌گیری شد.

محمدرضا حيدري، معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این نشست گزارشی از مراحل تهیه و توزیع محلول‌های ضدعفونی در استان ارائه داد و گفت: در حال حاضر ۱۶ شرکت در شهرک صنعتی شیراز زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی با تغییر خط تولید خود نسبت به تولید مواد ضدعفونی‌کننده دست اقدام می‌کنند؛ همچنین در دانشکده داروسازی شیراز نیز به‌صورت روزانه محلول‌های ضدعفونی دست تولید و ارائه می‌شود.

وي افزود: در حال حاضر محلول ضدعفونی دست به اندازه کافی در داروخانه‌ها وجود دارد و مردم استان از نظر تهیه و استفاده از این محلول‌ها مشکلی ندارند.

علي اكبري، معاون درمان دانشگاه علوم پزشكي شيراز نیز گزارشی از پایش میزان رضایت پزشکان و کادر درمانی از نحوه توزیع وسایل حفاظت شخصی در پنج بیمارستان حضرت علی اصغر(ع)، نمازی، شهید دکتر چمران، شهید رجایی و شهید دکتر فقیهی شیراز خبر داد.

وي اظهار كرد: در این راستا تیم‌هایی از معاونت درمان دانشگاه به این بیمارستان‌ها مراجعه و ضمن بررسی خدمت‌رسانی به بیماران و مراجعان به این مراکز، نحوه توزیع وسایل حفاظت شخصی بین پزشکان و کادر درمانی را بررسی کردند.

عبدالرسول همتي، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكي شيراز نیز در نشست ستاد مقابله با کروناویروس دانشگاه گزارشی از اقدامات این معاونت در حوزه‌های مختلف و فعالیت‌های انجام شده در ایستگاه‌های تب‌سنجی در سطح استان ارائه داد.

در این نشست، دیگر اعضای کارگروه مقابله با کرونا در دانشگاه نیز آخرین اقدامات انجام شده در حوزه‌های خود را مطرح کرده و در زمینه افزایش اثربخشی برنامه‌ها در پیشبرد اهداف بسیج ملی مبارزه با کرونا گفت‌وگو شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: