کد خبر: 3886322
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۹
فرمانده سپاه فجر فارس با بیان اینكه قرارگاه زیستی و مقابله با بیماری كرونا در سطح سپاه استان تشكیل شده است، به تشریح اقدامات انجام شده در این قرارگاه پرداخت و گفت: توجه به بحث معیشت مردم در این شرایط به وسیله توزیع 6500 بسته حمایتی و معیشتی میان اقشار كم درآمد، ضدعفونی مستمر معابر و اماكن عمومی، مقابله شدید با محتكران اقلام بهداشتی و تولید روزانه 35 هزار ماسك توسط بسیجیان از جمله این اقدامات است.

به گزارش ایكنا از فارس، سردار سیدهاشم غیاثی، فرمانده سپاه فجر فارس امروز، 28 اسفندماه در حاشیه بازدید از ورودی‌ها و ایستگاه‌های غربالگری شهر شیراز ضمن تجلیل و قدردانی از زحمات شبانه‌روزی کادر بهداشت و درمان و بسیجیان استان فارس در راستای مقابله با بیماری کرونا، گفت: تلاش خستگی‌ناپذیر پزشکان و پرستاران استان فارس در خدمت‌رسانی به مردم و مقابله با بیماری کرونا یادآور روحیه ایثار و از خودگذشتگی جامعه پزشکی در دوران دفاع مقدس است و بدون شک اَجرِ معنوی پزشکان، پرستاران و شهدای سلامت مایۀ رستگاری ایشان در زندگی دنیوی و اُخروی خواهد بود.

غیاثی با بیان اینکه سپاه و بسیج از ابتدای بروز این بیماری در کشور و استان در راستای خدمت‌رسانی به مردم به حالت آماده‌باش درآمده‌اند، گفت: تاکنون بیش از 60 هزار لیتر الکل طبی و بیش از 55 هزار عدد ماسک کشف و نیروهای سپاه و بسیج در حوزه اطلاعاتی و عملیاتی برخورد شدیدی با محتکران اقلام بهداشتی در استان فارس داشته‌اند در این راستا انبارهای بسیاری نیز کشف و اقلام بهداشتی مورد نیاز مردم برای توزیع به دستگاه‌های مسئول تحویل داده شده است.

وی با تصریح اینکه با هدف صیانت از سلامت مردم، محلات، معابر پر رفت و آمد و مجتمع‌های مسکونی شیراز به‌صورت روزانه توسط بسیجیان ضدعفونی می‌شوند، گفت: بروز این بیماری اقشار محروم استان را با مشکلاتی در حوزه اقتصادی مواجه کرده که برای جبران این مشکلات 6500 بسته حمایتی و معیشتی سپاه فجر در بین افراد نیازمند در مناطق محروم توزیع می‌شوند که ارزش هر بسته 250 هزار تومان است. همچنین 500 سری جهیزیه نیز به زوج‌های جوان استان فارس اهدا می‌شود.

فرمانده سپاه فجر فارس با بیان اینکه سپاه فارس اقدامات بسیار خوبی در راستای حمایت از واحدها و کارگاه‌های تولیدی اقلام بهداشتی انجام داده است، گفت: مسئله اساسی در مقابله با این بیماری توجه مردم به مسئله پیشگیری فردی و جدی گرفتن توصیه‌های بهداشتی و دستورالعمل‌های صادر شده از طرف ستاد مقابله با بیماری است.

فرمانده سپاه فجر با تأكید بر اینکه رصد اطلاعاتی برای کشف اقلام بهداشتی احتکار شده به‌صورت 24 ساعته در حال انجام است، گفت: علاوه بر برخورد شدید با محتکران اقلام بهداشتی، مسئله مهم مقابله با تولید اقلام و مواد بهداشتی و ضدعفونی‌کنندۀ غیراستاندارد در دستور کار سپاه فجر قرار گرفته و تعداد قابل توجهی از واحدهای غیرمجاز تولید محصولات غیر استاندارد بهداشتی نیز طِی روزهای گذشته کشف و با کسانی که سلامت مردم را به خطر بیاندازند برخورد قاطعی صورت خواهد پذیرفت.

سپاه در كنار كادر بهداشت و درمان است

وی با بیان اینکه سپاه، بسیج و دستگاه قضائی استان در کنار کادر بهداشت و درمان فارس هستند، گفت: قرارگاه زیستی و مقابله با بیماری در سطح سپاه فارس تشکیل شده و ضمن رصد لحظه به لحظه وضعیت استان تمام ظرفیت‌های ممکن در سپاه فارس در راستای مقابله با بیماری کرونا در اختیار این مأموریت مهم قرار گرفته است.

فرمانده ارشد سپاه در استان فارس یادآور شد: در حال حاضر 200 نفر از اعضای بسیج جامعه پزشکی فارس به‌عنوان قشر تخصصی عرصه بهداشت و سلامت در حال خدمت‌رسانی به مردم استان هستند.

غیاثی افزود: بر اساس توافق‌نامه‌ای که بین سپاه فجر و دانشگاه علوم پزشکی منعقد شده در حال حاضر درمانگاه بقیةالله(عج) سپاه فارس به‌عنوان یکی از مراکز پایش بیماری کرونا در شیراز در حال انجام وظیفه است.

وی با بیان اینکه گروه‌های جهادی بسیج در ضدعفونی اماکن و تولید اقلام بهداشتی مورد نیاز مردم پیش‌رو هستند، گفت: پایگاه‌های مقاومت بسیج با نظارت شبکه بهداشت روزانه 35 هزار عدد ماسک تولید و توزیع می‌کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: