کد خبر: 3881824
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۶
مدیركل كتابخانه‌های عمومی فارس از ضدعفونی كردن و گندزدایی این مراكز به‌منظور پیشگیری از شیوع ویروس كرونا خبر داد.

به گزارش ایكنا از فارس، روح‌الله منوچهری، مدیركل كتابخانه‌های عمومی فارس امروز، 8 اسفندماه در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به ورود ویروس کرونا به کشور و آمادگی دستگاه‌های اجرایی برای پیشگیری از شیوع این ویروس، روند ضدعفونی و گندزدایی کتابخانه‌های عمومی استان فارس انجام شده است.

 وی با بیان اینکه ضدعفونی کردن کتابخانه‌های عمومی در مدت زمان تعطیلی انجام شده است، گفت: با مصوبه کمیته سلامت استان و به‌منظور حفظ سلامتی کاربران و اعضای کتابخانه‌های عمومی، تمامی کتابخانه‌های عمومی استان فارس از دوشنبه تا پایان هفته جاری تعطیل اعلام شد.

منوچهری با تصریح اینکه کتابخانه‌های عمومی آمادگی کامل برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا را دارند و در این مورد برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شده است، گفت: تمامی بخش‌های کتابخانه‌های عمومی از جمله مخزن و وسایل مورد استفاده عموم، ضدعفونی شده است.

مدیركل كتابخانه‌های عمومی فارس با تأکید بر اینکه این مراكز همچون دیگر مراکز فرهنگی و آموزشی محل تجمع افراد و خدمت‌رسانی به عموم مردم است، گفت: روند ضدعفونی و گندزدایی کتابخانه‌های عمومی استان فارس به‌صورت مستمر انجام خواهد شد تا پس از بازگشایی کتابخانه‌های عمومی مشکلی برای ارائه خدمات وجود نداشته باشد.

به گفته وی روند ضدعفونی کردن کتابخانه‌های عمومی با توجه به دستورالعمل‌های بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش انجام شده است.

منوچهری یادآور شد: کتابخانه‌های عمومی، به عنوان پایگاه‌های اجتماعی و فرهنگی از آغاز شیوع بیماری کرونا در چین، روند اطلاع‌رسانی و آموزش به اعضا و مراجعان کتابخانه‌ها را برای پیشگیری از شیوع این بیماری آغاز کرده است. برگزاری کلاس‌های آموزشی و توجیهی، توزیع و نصب بروشورهای اطلاع‌رسانی در کتابخانه‌ها، حضور در مدارس و اماکن عمومی برای ارائه آموزش‌های لازم در این زمینه، از جمله اقدامات انجام شده طی ماه‌های اخیر در کتابخانه‌های عمومی بوده است.

وی در پایان گفت: تمدید مدت زمان تعطیلی کتابخانه‌های عمومی تابع نظر کارگروه سلامت استان فارس است که در این خصوص تصمیم‌گیری و اعلام خواهد شد.

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: