کد خبر: 3881818
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۸
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان فارس با بیان اینکه هدف همه ما توسعه استان است و در این زمینه بهره‌گیری از ظرفیت‌های هر بخش نیاز است، خواستار استفاده از ظرفیت‌های اتاق بازرگانی به‌منظور تقویت بخش اقتصادی استان شد.

به گزارش ایكنا از فارس، حسن نوروزی، رئیس سازمان برنامه و بودجه استان فارس شب گذشته، 7 اسفندماه در دیدار با رئیس اتاق بازرگانی استان گفت: بر این باوریم که استان فارس به جایگاه و سهم شایسته خود در کشور دست نیافته و این درحالی است که در حوزه‌های اقتصادی و صادرات انتظارها از استان بیش از وضعیت فعلی است.

وی با بیان اینکه هدف همه ما توسعه استان است و در این زمینه بهره‌گیری از ظرفیت‌های هر بخش نیاز است، افزود: موضوع‌های اقتصادی از محورهای مهم در استان است لذا ظرفیت‌ها و قابلیت‌های ویژه‌ای در سازمان برنامه و بودجه و اتاق بازرگانی وجود دارد که تعامل دو بخش می‌تواند بخش اقتصاد و توسعه‌ای استان را تقویت کند.

نوروزی اظهار كرد: همکاری دو جانبه و ارتباط مستمر و کارشناسی این سازمان به‌عنوان متولی و راهبر توسعه استان و اتاق بازرگانی فارس به‌عنوان پارلمان بخش خصوصی استان می‌تواند روند توسعه استان را شتاب بخشد و در راستای کاهش مشکلات موثر و مثبت باشد.

وی اضافه کرد: بخش‌هایی از جمله تبصره 18، واگذاری طرح‌های دولتی به بخش خصوصی، سند راهبردی آمایش و سند اجرایی آمایش استان، تهاتر بدهی‌های مالیاتی و بانکی تبصره 5، شناسایی قانون و مقررات مزاحم، شورای فنی و کمیته‌های ذیل آن، صدور خدمات فنی و مهندسی، فعالیت‌های پژوهشی و موضوع کمک به واحدهای تولیدی از موارد مورد نظر ما برای تقویت همکاری و بهره‌گیری از نظریات اتاق بازرگانی فارس است.

نوروزی ادامه داد: حمایت و تقویت تولید و ایجاد شرایط برای تسهیل صادرات از موارد مورد توجه ما برای انجام فعالیت‌ها در استان است.

وی با اشاره به اقدامات موثر کارشناسی و کاربردی اتاق بازرگانی فارس در حوزه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و صادراتی استان گفت: بهره‌گیری از تجربه اساتید دانشگاه ، کارشناسان بخش دولتی و فعالان بخش خصوصی نقطه قوت اقدامات و فعالیت‌های اتاق بازرگانی است که به تأثیرگذاری آن‌ها انجامیده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: