کد خبر: 3871596
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۰
گروه اجتماعی ـ شهردار شیراز طی پیامی مردم این كلان‌شهر خواست تا كمك‌های خود را برای ارسال به مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان دریغ نكنند.

به گزارش ایكنا از فارس، به نقل از روابط عمومی شهرداری شیراز، در پی بروز سیل در سیستان و بلوچستان و نیاز شدید مردم این مناطق به كمك، حیدر اسكندرپور، شهردار شیراز پیامی خطاب به مردم صادر كرد.
در این پیام آمده است:
مردم خوب شیراز
سیستان، سرزمین اساطیری ایران زمین و مهد تمدن این کهن دیار، این روزها دردنامه‌ای را روایت می‌کند که البته صدایش در میان انبوهِ دردهای اخیر گم شده است. سیل دهشتناک سیستان و بلوچستان مردم خوب و صبور این دیار را از خانه و کاشانه رانده و سرما به جانشان زده است.
این پاره تن، در شرایطِ بسیار سختِ این روزها، رستمش را آرزو می‌کند تا بر مصیبت‌ها فائق آید. در این شرایط ایمان دارم نوع‌دوستی و مهربانی همشهریانِ شیرازی‌ام می‌تواند موج گرمِ دوستی را دوباره احیا کند و هرکدام از شما می‌توانید رستمِ شاهنامه‌ای باشید که خالقش فطرت پاک و انسانی شماست. جایی که سعدی شیرازی آن بزرگ معلم اخلاق می‌فرماید: چو عضوی به درد آورد روزگار / دگر عضوها را نماند قرار.
ایمان راسخ دارم، اکنون و در آزمونی دیگر شما با سخاوتِ بی مثال خود به یاری و کمک به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان می‌شتابید تا به یاری خداوند سال های بعد که غم سیستان و اندوه سیل بلوچستان از دلمان بیرون رفت، مردم خوبِ سرزمینم در جشن‌ها و شادی‌های کوچک و بزرگ، همه جا شما را به خاطر آورند.
می‌دانم که شما مهربانید.
بنا بر این گزارش، مناطق یازده‌گانه شهرداری آماده دریافت کمک‌های مردمی در سطح شهر شیراز هستند. شهرداری هر منطقه موظف شده است کمک‌های مردمی را در سطح منطقه جمع‌آوری کند و برای ارسال کمک‌ها به مردم سیل‌زده استان سیستان و بلوچستان آن‌ها را در اختیار نهادهای ذی‌صلاح قرار دهد. روابط عمومی هر منطقه نیز موظف شده است در اطلاع‌رسانی برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی به منطقه سیل‌زده سیستان و بلوچستان بیشترین تلاش را انجام دهد.
شهردار شیراز از مدیران مناطق یازده‌گانه شهر خواسته است از در اختیار گذاشتن هر نوع کمک به مردم سیل‌زده دریغ نکنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: