کد خبر: 3871092
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۵
گروه اجتماعی ـ مدیركل آموزش و پرورش فارس با اشاره به راه‌اندازی صندوق امید برای پشتیبانی از دانش‌آموزان استثنایی گفت: بسیاری از همکاران فرهنگی استان در این صندوق مشارکت کرده‌اند.

به گزارش ایكنا از فارس، علی عسکر نجفی،‌ مدیركل آموزش و پرورش فارس امروز، 22 دی‌ماه در آیین افتتاح گلخانه دبیرستان مهارت‌های حرفه‌ای دانش‌آموزان کم‌توان ذهنی مجید راهبی شیراز گفت: چند سالی است که صندوقی تحت عنوان صندوق امید برای پشتیبانی از دانش‌آموزان استثنایی در استان فارس تأسیس ‌شده است که بسیاری از همکاران فرهنگی نیز در این صندوق مشارکت کرده‌اند.
وی افزود: با مبلغ جمع‌آوری‌شده صندوق امید توانستیم مشکل ایاب و ذهاب و تجهیزات تعدادی از این دانش‌آموزان را مرتفع کنیم و با تقویت این صندوق پشتوانه دائمی خوبی برای دانش‌آموزان استثنایی استان ایجاد می‌شود.
نجفی در ادامه با اشاره به جمعیت 12 هزارنفری دانش‌آموزان استثنایی استان گفت: 5 هزار نفر از این تعداد دارای نیازهای ویژه و خاص هستند که در مدارس خاص استثنایی مشغول به تحصیل هستند و مابقی 7 هزار نفر دانش‌آموزان نابینا و ناشنوا و دارای معلولیت جسمی و حرکتی هستند.
وی بیان كرد: به‌واسطه فعالیت‌ها و تلاش‌های صورت گرفته دانش‌آموزانمان در حوزه‌های مختلف موفقیت‌های خوبی کسب کرده‌اند که از آن جمله کسب رتبه تک‌رقمی در رشته تجربی کنکور سراسر توسط دانش‌آموز معلول فارس است.
مدیرکل آموزش ‌و پرورش فارس به برخی از موفقیت‌های ورزشی این دانش‌آموزان نیز اشاره کرد و گفت: 5 بازیکن گروه ملی فوتسال معلولین کشور از استان فارس هستند.
نجفی همچنین با اشاره به مشكلات این حوزه گفت: در حوزه نیروهای تخصصی و فضای آموزشی، وسایل و تجهیزات توان‌بخشی با مشکل جدی مواجهیم که اگر کمبودها در حوزه دانش‌آموزان استثنایی جبران شود قطعاً می‌تواند بهره‌وری و راندمان کار را بالا ببرد.
وی اهمیت كمك خیران در ایجاد فضای آموزشی مناسب دانش‌آموزان استثنایی را یادآور شد و گفت: نتیجه کار خیرین آرامش بخشی به این دانش‌آموزان است و امیدواریم این فرهنگ روزبه روز تقویت شود و باعث شود کار این دانش‌آموزان بیش از پیش و بهتر انجام شود.
مدیركل آموزش و پرورش فارس در ادامه با اشاره به افتتاح گلخانه مذكور در مدرسه استثنایی شیراز گفت: هدف از ایجاد این گلخانه آموزش رشته باغبانی گرایش گل‌های آپارتمانی است که این رشته امسال در مدارس مهارت‌های حرفه‌ای دانش آموزان کم‌توان ذهنی ایجاد شده است.
وی افزود: این گلخانه در فضایی به مساحت 45 مترمربع، با سازه فلزی و سقف پلی کربنات و هزینه‌ای بالغ‌بر 500 میلیون ریال احداث‌ شده است که به سیستم گرمایشی و سرمایشی نیز مجهز است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: