کد خبر: 3871013
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۵
گروه فرهنگی ـ مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با اشاره به راه‌اندازی سامانه تحفه توسط وزارت ارشاد به‌منظور حمایت از فعالیت‌های قرآنی، فرهنگی، هنری و... گفت: در این طرح، فعالان فرهنگی و هنری که از این وزارت‌خانه مجوز گرفته‌اند در صورتی که ایده‌ای در زمینه ایجاد کسب و کار و اشتغال‌زایی داشته باشند، می‌توانند تسهیلات دریافت كنند.

به گزارش ایكنا از فارس، صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس امروز، 22 دی‌ماه در نخستین نشست طرح تحفه که با حضور معاونین و رؤسای گروه‌های فرهنگی، هنری، اداری، قرآنی و دیجیتال برگزار شد، گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در راستای حمایت و پشتیبانی از فعالیت‌های قرآنی، فرهنگی، هنری و دیجیتال، و همچنین در راستای حمایت از کارآفرینان این حوزه، سامانه تحفه را راه‌اندازی كرد.
وی ادامه داد: در این طرح، فعالان فرهنگی و هنری که از این وزارت‌خانه یا نهادهای زیرمجموعه آن مجوز گرفته‌اند در صورتی که ایده‌ای در زمینه ایجاد کسب و کار و اشتغال‌زایی داشته باشند می‌توانند با مراجعه به این سامانه با ثبت ایده و طرح خود، از تسهیلات ویژه آن برخوردار شوند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس افزود: در این طرح، پس از ثبت ایده و درخواست متقاضیان، طرح آنان مورد ارزیابی کارشناسان و کارگروه اشتغال این اداره کل قرار خواهد گرفت و در صورت تایید، برای دریافت تسهیلات به بانک آینده معرفی خواهند شد.
وی بیان كرد: اگر کسی ایده و طرحی داشته باشد اما برای ثبت آن در سامانه با مشکلی روبه‌رو شود می‌تواند با مراجعه به کارشناسان ما در اداره کل مشکل خود را برطرف سازد.
دبیر شورای فرهنگ عمومی فارس در پایان یادآور شد: برش استانی این طرح برای فارس، بیش از صد میلیارد ریال خواهد بود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: