کد خبر: 3870691
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۸
گروه اجتماعی ـ استاندار فارس با بیان اینكه انس با قرآن بهار دل‌هاست، آن را از راهكارهای مؤثر در ایجاد نشاط اجتماعی در جامعه برشمرد.

به گزارش ایكنا از فارس، عنایت‌الله رحیمی، استاندار فارس امروز، 21 دی‌ماه در جلسه شورای آموزش و پرورش این استان به برگزاری مسابقات قرآن دانش‌آموزان اشاره كرد و گفت: انس با قرآن بهار دل‌ها و از راهکارهای موثر در ایجاد نشاط اجتماعی است.
وی، توجه به این مسابقات در سطوح مختلف آموزشی کشور را نشان از توجه ویژه به فرهنگ ایرانی ـ اسلامی دانست و خواستار همكاری دستگاه‌های مختلف در این مسابقات شد.
رحیمی در ادامه با اشاره به وضعیت فضاهای آموزشی در شهر صدرا گفت: تأمین زمین برای احداث فضای آموزشی در شهر جدید صدرا بر عهده سازمان عمران و نوسازی مدارس است که باید با جدیت در دستور کار قرار بگیرد تا شاهد تامین فضاهای آموزشی مورد نیاز متناسب با رشد جمعیت در این منطقه از شهرستان شیراز باشیم.
رئیس شورای آموزش و پرورش استان فارس همچنین برگزاری جشنواره خیرین مدرسه‌ساز را حائز اهمیت دانست و بر لزوم قدردانی از تمام نیکوکارانی که به ساخت مدرسه اهتمام دارند، تأکید کرد.
وی با اشاره به اینکه بسیاری از مصوبات شورای آموزش و پرورش استان تاکنون عملیاتی شده است، گفت: دلایل اجرایی نشدن سایر مصوبات نیز برای پیگیری رفع مشکلات بررسی و اعلام شود.
رحیمی همچنین جامعه فرهنگیان را به عنوان سرمایه اصلی کشور توصیف کرد و گفت: اگر به دنبال توسعه و پیشرفت هستیم و می‌خواهیم آسیب‌های اجتماعی را کاهش داده و مشکلات مختلف را رفع کنیم باید به فرهنگیان توجه ویژه داشته باشیم چرا که تربیت نیروی انسانی اثر گذار در جامعه به دست این قشر انجام می‌شود.
استاندار فارس همچنین بر لزوم پیگیری و اجرایی شدن پرداخت تسهیلات ۱۰ میلیون تومانی به هر یک از فرهنگیان متقاضی و ایجاد زمینه پرداخت سایر تسهیلات تاکید کرد.
وی در ادامه از حضور یک تیم تخصصی جراحی به سرپرستی کلانتری هرمزی در استان خبر داد و با بیان اینکه ۲ تا ۵ هزار عمل جراحی توسط این تیم انجام خواهد شد، گفت: باید ۳۰درصد از این عمل‌های جراحی به جامعه فرهنگیان استان به ویژه دانش آموزان اختصاص داده شود.
استاندار فارس بر لزوم حضور مسئولان تاثیرگذار در تصمیم‌گیری‌های کلان در جلسات شورای آموزش و پرورش تاکید و اضافه کرد: باید مدیران هر دستگاه شخصا به عنوان فردی مطلع در همه امور در این جلسات حضور داشته باشند.
رحیمی همچنین خواستار برنامه ریزی دقیق برای پرداخت سهم ۵ درصد آموزش و پرورش و سهم نیم درصد کتابخانه‌ها از درآمدهای شهرداری‌ها شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: