کد خبر: 3863941
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۲
گروه اجتماعی ـ یک هزار و ۵۵۰ نفر از کودکان و دانش‌آموزان محلات کمتر برخوردار شهر شیراز به‌همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز با همکاری مجموعه فرهنگی ‌هنرشهر آفتاب به سینما دعوت شدند.

به گزارش ایكنا از فارس، سارا همت، معاون اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان فرهنگی شهرداری شیراز امروز، 23 آذرماه در جمع خبرنگاران با تأکید بر ضرورت فرهنگ‌سازی و آموزش غیرمستقیم کودکان، گفت: برگزاری برنامه‌های فرهنگی با همکاری سازمان‌های مردم‌نهاد و بخش خصوصی حرکتی جمعی برای ارتقای سلیقه هنری مخاطبان به ویژه در مناطق کم‌برخوردار است.
وی افزود: اداره اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان‌ فرهنگی شهرداری بر خود واجب می‌داند که با تشویق کودکان به فعالیت‌های هنری این ذهنیت را در آنان نهادینه کند که فرهنگ جزئی جدا‌نشدنی از زندگی است که می‌تواند راه را بر بروز آسیب‌های اجتماعی ببندد.
همت با اشاره به اینکه خانه محلات، سراهای محله و سازمان‌های مردم‌نهاد، زمینه تماشای فیلم را برای کودکان محلات شهرک سعدی، ده پیاله، شهرک بهار، کوشک میدان، سهل آباد، شیخ علی چوپان، آستانه، مهدی آباد، بیات و کوزه‌گری فراهم کرده‌اند، استقبال مردم از این رویداد فرهنگی را ستود.
معاون سازمان فرهنگی شهرداری شیراز گفت: کودکان ۶ تا ۱۲ ساله با حضور والدین خود به تماشای فیلم منطقه پرواز ممنوع نشستند که ماجرای سه کودک‌ ماجراجو را بیان می‌کند.
همت بیان كرد: اداره اجتماعی و مشارکت‌های مردمی تلاش می‌کند با استفاده از زبان هنر کودکان را پرورش دهد و زمینه بروز خلاقیت را در آنان فراهم آورد؛ از همین رو افزون بر برگزاری برنامه‌های مستمر سینمایی کارگاه‌های آموزشی و هنری نیز برگزار می‌کند.
معاون سازمان فرهنگی شهرداری شیراز افزود: ارائه این خدمات به رشد خلاقیت کودکان می‌انجامد و در نتیجه آن کودکان بااستعداد نیز شناسایی می‌شوند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: