کد خبر: 3863904
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵
گروه اجتماعی ـ معاون حقوقی و ثبتی اوقاف فارس با بیان اینكه تاكنون 21 پرونده در قالب 7 جلسه كارگروه تعیین تكلیف اراضی اختلافی با منابع طبیعی استان برگزار شده است، گفت: نتیجه این جلسات احیا و بازگشت 732 هكتار از اراضی موقوفه استان به وقفیت بوده است.

داوود عسكرپور، معاون حقوقی و ثبتی اداره‌كل اوقاف و امور خیریه فارس در گفت‌وگو با ایكنا از فارس، با بیان اینكه احیای موقوفات و استیفای حقوق آنان یكی از وظایف اصلی این اداره‌كل است، گفت: در این راستا جلسات مختلفی را با ادارات مختلف از جمله منابع طبیعی، مراتع و جنگل‌داری برگزار می‌كنیم.
وی بیان كرد: در راستای تعیین تکلیف اراضی اختلافی با منابع طبیعی از ابتدای سال تاکنون 21 پرونده در قالب 7 جلسه کارگروه استانی بحث و بررسی شده است که در نتیجه آن بیش از 732 هکتار از اراضی موقوفه احیا و به وقفیت بازگشته است.
عسكرپور افزود: اراضی رفع اختلاف شده مربوط به موقوفات شهرستان‌های کازرون، لار، ممسنی، رستم، خنج، مهر، سپیدان و شیراز بوده است و هم‌اکنون به سامانه ثبت اسناد و املاک کشور جهت صدور سند مالکیت به نفع موقوفات ارسال شده و در حال پیگیری است.
معاون حقوقی و ثبتی اداره‌كل اوقاف و امور خیریه فارس اظهار كرد: از ابتدای برگزاری کارگروه‌های مشترک منابع طبیعی و اوقاف و طی چند سال اخیر بیش از 20 هزار هکتار از اراضی موقوفه احیا شده است که شامل 437 پلاک ثبتی می‌شود.
وی همچنین گفت: بر اساس مطالعات و بررسی‌های انجام شده، پیش‌بینی می‌شود 500 پلاک دیگر از اراضی باقی‌مانده است که با توجه به تفاهم‌نامه سازمان اوقاف و امور خیریه و سازمان جنگل‌ها طی برگزاری جلسات و کارگروه‌های استانی، منطقه‌ای و کشوری حل و فصل شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: