کد خبر: 3863875
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰
گروه فعالیت‌های قرآنی ـ ارشد عقیدتی ـ سیاسی یگان‌های نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی در منطقه فارس از برگزاری مسابقات حفظ قرآن به‌صورت فصلی در سطح كاركنان وظیفه و پایور و همسران و فرزندان آنان به‌منظور تحقق منویات مقام معظم رهبری برای تربیت 10 میلیون حافظ قرآن كریم در كشور خبر داد.

حجت‌الاسلام والمسلمین عزیز رضایی، ارشد عقیدتی ـ سیاسی یگان‌های نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی در منطقه فارس در گفت‌وگو با ایكنا از فارس، با اشاره به فرمایش مقام مقام معظم رهبری در خصوص تربیت 10 میلیون حافظ قرآن گفت: نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی نیز همانند سایر یگان‌های نیروهای مسلح و سازمان‌ها و ادارات مختلف، برنامه‌ریزی‌های مختلفی را جهت تربیت حافظان قرآن و تحقق منویات معظم‌له انجام داده است.
وی افزود: یكی از این طرح‌ها اجرای مسابقات حفظ قرآن به‌صورت هر سه ماه یك‌بار (فصلی) در سطح یگان‌های نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی در بخش‌های كاركنان پایور و وظیفه و همسران و فرزندان كاركنان پایور است.
رضایی اظهار كرد: دوازدهمین دوره مسابقات قرآن كاركنان وظیفه را در تاریخ 27 آبان‌ماه سال جاری اجرا كردیم و بعد از آن نیز این آزمون برای آنان در اسفند یا بهمن‌ماه سال جاری اجرا خواهد شد.
ارشد عقیدتی ـ سیاسی یگان‌های نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی در منطقه فارس ادامه داد: كاركنان وظیفه‌ای كه برای نخستین بار در این مسابقات شركت كرده و موفق به حفظ یك جزء قرآن كریم شوند، 20 روز مرخصی تشویق می‌گیرند و كسانی كه بتوانند جزءهای بیشتری را حفظ كنند به ازای هر جزء 10 روز مرخصی دریافت خواهند كرد.
وی با بیان اینكه این مسابقات در بخش كاركنان پایور و همسران و فرزندان آن‌ها نیز برگزار می‌شود، گفت: هشتمین دوره این مسابقات در روز پنج‌شنبه، 21 آذرماه جاری در شیراز برگزار شد كه به ازای حفظ هر جزء قرآن مبلغ یك میلیون ریال تشویق دریافت می‌كنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: