کد خبر: 3861857
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۷
قدیانی مطرح كرد:
گروه اجتماعی ـ به عقیده مشاور علمی و فناوری فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تشکیل شبکه فرهیختگان و ارتباط میان دانشگاه، صنعت و بازار، اقتصاد رونق می‌گیرد.

به گزارش ایكنا از فارس، به‌همت سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس، پنجمین جشنواره «جهادگران علم و فناوری» فارس امروز، 13 آذرماه با معرفی برگزیدگان و با حضور مسئولان استانی و نیز مشاور علمی و فناوری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به کار خود پایان داد.
حسین قدیانی، مشاور علمی و فناوری فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این مراسم با تأكید بر اهمیت رونق اقتصادی گفت: با تشکیل شبکه فرهیختگان و ارتباط میان دانشگاه، صنعت و بازار، اقتصاد رونق می‌گیرد.
وی با اشاره به اینکه علمای اهل سیاست معتقدند که امام راحل(ره)، خدمات زیادی را در تأسیس و شکل‌گیری نظام جمهوری اسلامی داشتند، دو خدمت را در حوزه نظر و عمل اساسی‌ترین خدمات امام دانست.

بسیج را بهتر بشناسیم
قدیانی گفت: در حوزه نظر، اصل ولایت مطلقه فقیه و در حوزه اقدام و عمل، تشکیل بسیج مستضعفین از خدمات و میراث گرانبهای معمار کبیر انقلاب اسلامی است، لذا لازم است که بسیج را بهتر و بیشتر بشناسیم و ابعاد آن را واکاوی کنیم.
به عقیده وی، یکی از دلایلی که انقلاب اسلامی خود را حفظ کرده است، به خاطر ساختار کاملا بومی بسیج است که مشابه آن را در هیچ جای دنیا شاهد نیستیم.
مشاور علمی و فناوری فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: حضرت امام(ره)، با تشکیل و تاسیس بسیج، مدلی را نمایان کرد که همزمان در عرصه نظامی، فرهنگی، علمی، اجتماعی و هر عرصه دیگری می‌تواند فعالیت کند و در امتداد آن، هر عنصر بسیجی برای خود، یک کانون اثرگذار در جامعه است.
وی با یادآوری اینکه در انقلاب اسلامی، دو شعار اساسی داشتیم که مانیفست و هویت انقلاب اسلامی است، شعار «استقلال آزادی جمهوری اسلامی» و « نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی» را دو شعار خاص نظام جمهوری اسلامی دانست و گفت: امروز قاطعانه می‌گویم در دنیا هیچ کشوری نیست که خودش برای خودش تصمیم بگیرد جز جمهوری اسلامی ایران.
قدیانی، مبانی احیای تمدن اسلامی را دقیقا در تعارض با تمدن‌های شرقی و غربی دانست و ادامه داد: مقام معظم رهبری در ۳۱ اردیبهشت ۸۶، یک تعریف جدیدی از تمدن اسلامی بیان داشتند. در این سخنرانی که در صحبت‌های اخیر در ۶آذر هم به آن تاکید کردند، دو نظام سلطه و نظام ضد سلطه را مطرح کردند و آمریکا و دیگر دولت‌های مستکبر را رهبر نظام سلطه دانستند و فرمودند هیچ جا هیچ جمع‌شدنی برای نظام سلطه و ضد سلطه امکان ندارد. پس هیچ مذاکره و مباشاتی با نظام سلطه نمی‌توانیم داشته باشیم.
مشاور علمی و فناوری فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: تا پابرجایی نظام جمهوری اسلامی، ما همواره با نظام سلطه درگیر هستیم و همواره بین این دو نظام درگیری است. مگر اینکه انقلاب اسلامی استحاله شود و با دست برداشتن از اهداف خود، مثل خیلی دولت‌های کنونی بشود.
به گفته وی، نظام سلطه سعی در برخورد با نظام جمهوری اسلامی ایران دارد چرا که اگر جمهوری اسلامی الگو شود، خیلی از کشورهای دیگر را به زودی تحت سلطه نخواهد داشت. در این راستا، هم جنگ سخت و نظامی را در برخورد با این انقلاب اسلامی راه‌اندازی کردند و هم حتی جنگ نیابتی در جنگ ۳۳ روزه، هم جنگ سیاسی و امنیتی و نرم و اقتصادی و تحریم.
قدیانی با بیان اینکه از بدو تاسیس بسیج، می‌دیدیم که بسیجیان با لباس‌های غیر هم‌شکل وارد عرصه کارزار می‌شوند و به نظر می‌رسید که بسیجیان بی‌نظم هستند، تأکید کرد: بسیجی شاید در ظاهر نظم نداشته باشد، اما در باطن عین نظم است. فرهنگ مدیریت هیئتی که در بسیج مشاهده می‌کنیم، فرهنگ‌ کمی نیست. در هیئات هیچکس جایگاه به‌خصوصی ندارد. هر کس هر وقت خواست می‌آید و می‌رود و هر‌جا که خواست می‌نشیند. این فرهنگ را می‌خواهند از ما بگیرند.
وی در ادامه با اشاره به حوادث و اغتشاشات اخیر در کشور گفت: در همین ایام گذشته، بسیج هزینه بی‌تدبیری مسئولین را هم تقبل کرد و با دادن شهید، باز هم از این نظام حفاظت کرد.
مشاور علمی و فناوری فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه مباحث خود، شاهرگ اقتصادی آمریکا روی دو بخش اساسی دانست و گفت: یکی اینکه علم و تکنولوژی را به خدمت گرفته‌اند پس برای جنگ اقتصادی، در حوزه علم ‌و فناوری با بومی‌سازی باید پیشرفت کنیم.

قالب‌های علمی ما برگرفته از غرب است
وی مشکل امروز جامعه را این دانست که قالب‌های علمی ما برگرفته از غرب است و نیاز است کامل این قالب‌ها را شناخته و بعد بومی‌سازی کنیم‌. پس جامعه دانشگاهی رسالت بزرگی را در این راه بر دوش دارد.
به گفته قدیانی، بحث دومی که امروز آمریکا را قطب اقتصادی کرده، این است که پول رایج آمریکا پول رایج دنیاست. پس این دو شاهرگ اساسی برای از بین بردن آمریکا وجود دارد، یکی بی ارزش کردن دلار و دیگر حوزه عملی و فناوری.
وی یکی دیگر از بزرگ‌ترین آسیب‌هایی که امروز در کشور داریم را عدم اطلاع از توانمندی‌ها و نیازمندی‌های کشور دانست و گفت: پس باید از داشته‌ها و نیازهایمان یک بانک اطلاعاتی قوی داشته باشیم.
در پایان این مراسم، از منتخبین پنجمین جشنواره جهادگران علمی فارس و نیز خانواده شهید جهان‌پور شریف، اولین شهید مدافع حرم فارس و سومین شهید در کشور تقدیر شد که مجید علی‌پور، فرمانده سپاه ناحیه بقیةالله شیراز؛ محمد صالح مقدسی، معاون قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه فارس و ارسلان اشرافی، معاون دادگستری فارس و رئیس دانشگاه علمی ـ کاربردی دادگستری در شیراز از تقدیرشدگان بودند.
یادآور می‌شود، در حاشیه این مراسم، مسعودی از منتخبین بسیج جامعه پزشکی فارس به همراه خانواده، جایزه خود را به خانواده شهید «جهانپور شریفی» تقدیم کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: