کد خبر: 3855904
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۹
گروه فرهنگی ـ مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس از توزیع 22 هزار جلد كتاب در حوزه‌های مختلف قرآنی، مذهبی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی طی 6 ماهه اول سال جاری در این استان خبر داد.

به گزارش ایكنا از فارس، صابر سهرابی،‌ مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس شب گذشته، 18 آبان‌ماه در نشست خبری با خبرنگاران در شیراز با اشاره به در پیش‌رو بودن هفته كتاب و كتابخوانی گفت: انسجام و وحدتی بین دستگاه‌های فرهنگی و هنری استان به وجود آمده است و بناست در این هفته با همکاری یکدیگر برنامه‌های فرهنگی در خور شأن استان برگزار شود.
وی با بیان اینكه در برنامه‌های هفته كتاب و كتابخوانی راه‌های ترویج كتاب و كتابخوانی بیشتر نمود پیدا خواهند كرد، گفت: برخی از برنامه‌های این هفته به‌صورت مشترك دستگاه‌های مختلف برگزار می‌شوند.
سهرابی با یادآوری اینكه شیراز و استان فارس چندین سال است كه گام‌های بلندی را برای به دست آوردن عنوان پایتخت كتاب ایران برداشته است، گفت: در طی سال‌های گذشته شیراز به عنوان كاندید اصلی یا جزو 5 شهر برتر در حوزه كتاب و كتابخوانی بوده است.
مدیركل ارشاد فارس یادآور شد:‌ در سال گذشته با همكاری دستگاه‌های فرهنگی و هنری 4 شهر از استان فارس برای كسب این عنوان حضور پیدا كردند و دو شهر شیراز و صدرا عنوان شهر برتر و دوستدار كتاب و دو روستا از روستاهای استان فارس به عنوان روستاهای دوستدار كتاب معرفی شدند.
وی گفت: امسال نیز به‌صورت جدی تمام شهرستان‌های استان فارس گام‌های بسیار خوبی برای كسب عنوان پایتخت كتاب ایران و شهر دوستدار كتاب برداشته‌اند و كاندید این عنوان خواهند شد.
سهرابی با بیان اینكه یكی از برنامه‌های كلان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ترویج كتاب و كتابخوانی است، گفت: بدین منظور در هفته كتاب و كتابخوانی در تمام شهرستان‌های استان فارس برنامه‌های متفاوت فرهنگی و هنری با این موضوع اجرا می‌شوند.
مدیركل ارشاد فارس از توزیع 22 هزار جلد كتاب در حوزه‌های مختلف قرآنی، مذهبی، سیاسی، فرهنگی، كودك و نوجوان و غیره طی 6 ماهه اول سال جاری در مدارس‌، شهرستان‌ها و مناطق محروم و روستاهای استان خبر داد و گفت: این برنامه در هفته كتاب و كتابخوانی نیز در مدارس كم برخوردار اجرا خواهیم كرد به خصوص در محله سعدی توزیع كتاب بسیار خوبی خواهیم داشت. ضمن اینكه مناطق روستایی و عشایر هم از این كار بهره‌مند خواهند شد.
حضور در دفاتر ناشران و تجلیل از آنان و تجلیل از نویسندگان، هچنین شناسایی و حضور در دفاتر چاپخانه‌های فعال استان از دیگر برنامه‌هایی بود كه سهرابی برای هفته كتاب و كتابخوانی از آن‌ها نام برد.
وی همچنین به برپایی نمایشگاه كتاب در سال جاری اشاره كرد و گفت:‌ این نمایشگاه طی روزهای 3 تا 9 آذرماه امسال در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان فارس واقع در شهرك گلستان شیراز برگزار خواهد شد.
سهرابی، اجرای پرفورمننس‌های مختلف با موضوع كتاب و كتابخوانی، اجرای نمایش در تعدادی از كتابخانه‌ها و مدارس، اجرای برنامه با موضوع كتابخوانی در تالار حافظ، اجرای برنامه ورزشكاران دوستدار كتاب را از دیگر برنامه‌های این ایام عنوان كرد.
مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با بیان اینكه حدود 40 برنامه متفاوت در حوزه ترویج فرهنگ كتاب و كتابخوانی در این ایام اجرا می‌شوند، گفت: تنها 60 میلیون تومان برای كسب عنوان پایتخت كتاب ایران در استان هزینه كرده‌ایم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: