کد خبر: 3855621
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۳
گروه فعالیت‌های قرآنی ـ مدیر مؤسسه قرآنی بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) با اشاره به آغاز ثبت‌نام در هجدهمین دوره مسابقات سراسری این مؤسسه، آخرین مهلت شركت در این مسابقات را 22 آبان‌ماه جاری اعلام كرد.

حجت‌الاسلام علی‌رضا شاهسونی، مدیر مؤسسه قرآنی بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) در گفت‌وگو با ایكنا از فارس، از آغاز ثبت‌نام در هجدهمین دوره مسابقات سراسری قرآن این مؤسسه خبر داد و گفت: ثبت‌نام در این مسابقات از 15 آبان‌ماه جاری آغاز و تا 22 همین ماه ادامه دارد.
وی با بیان اینكه مسابقات مذكور در سه مرحله شعبه، شهرستان و سراسری برگزار می‌شود، قرآن‌آموزان مؤسسه بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) سراسر كشور می‌توانند در این مسابقات شركت كنند.
شاهسونی زمان برگزاری مرحله شعبه را 23 آبان‌ماه جاری اعلام كرد و گفت: برگزیدگان مرحله شعبه به مرحله شهرستان كه در تاریخ 5 دی‌ماه امسال برگزار می‌شود، راه پیدا خواهند كرد.
عضو بنیاد بین‌المللی حفظ قرآن كریم با بیان اینكه مرحله نهایی این مسابقات نیز در 8 اسفندماه سال جاری برگزار می‌شود، گفت: در این دوره از مسابقات حافظان كنونی مراكز شبانه‌روزی حفظ تخصصی قرآن می‌توانند در رشته‌های حفظ 10 و 20 جزء قرآن كریم و همچنین ترجمه و مفاهیم قرآن شركت كنند.
وی با تصریح اینكه این مسابقات در دو بخش قرآن‌آموزان و كادر مؤسسه و حافظان كل قرآن برگزار می‌شود، گفت: مسابقات این دو بخش به جز رشته‌های ترجمه و مفاهیم به‌صورت جداگانه برگزار می‌شود.
شاهسونی با اشاره به رشته‌های این مسابقات گفت: رشته‌های این مسابقات در بخش قرآن‌‌آموزان شامل حفظ یک جزء، سه جزء، 5 جزء، 10 جزء و 20 جزء قرآن کریم و همچنین رشته ترجمه و مفاهیم است و در بخش حافظان کل، کارکنان و کادر اداری آموزشی مؤسسه شامل حفظ 10 جزء، 20 جزء و کل قرآن کریم و رشته ترجمه و مفاهیم است.
مدیر مؤسسه بیت‌الاحزان همچنین گفت:‌ رشته‌های حفظ یك و 3 جزء ویژه سنین زیر 12 سال و رشته 5 جزء نیز مخصوص حافظان اجزاء قرآن است و حافظان كل قرآن نمی‌توانند در این رشته‌ها شركت كنند.
وی با یادآوری این نكته كه كسانی كه در مسابقات معتبر كشوری و همچنین مسابقات سال گذشته مؤسسه حائز رتبه اول شده‌اند، نمی‌توانند در این مسابقات شركت كنند و سپس ادامه داد: علاقه‌مندان جهت ثبت‌نام می‌توانند به شعب مؤسسه مراجعه كنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: