کد خبر: 3843432
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۸
گروه سیاست و اقتصاد ـ امام جمعه موقت شیراز با بیان اینکه باید با احتکار کالا مقابله کرد، گفت: مسئولان و سازمان تعزیرات حکومتی باید به این مسئله رسیدگی کنند و جلو کسانی که اقدام به احتکار کالاهای مختلف به ویژه کالاهای ضروری مورد نیاز مردم می‌کنند به شکل جدی برخورد کنند.

به گزارش ایکنا از فارس، حجت‌الاسلام سید ابوفاضل رضوی اردکانی، امام جمعه موقت شیراز امروز، 29 شهریورماه در خطبه‌های نماز جمعه امروز شیراز ضمن تأکید بر لزوم مهار گرانی و برخورد با گران‌فروشان، گفت: در مقطعی که دلار به 16 هزار تومان رسید اجناس و کالاها هم به همان نسبت در بازار گران شد اما امروز که دلار به مرز 11 هزار تومان رسیده خبری از کاهش قیمت‌ها نیست.

رضوی اردکانی افزود: ستاد مبارزه با گران‌فروشی می‌گوید ما برای برخی از کالاهای اساسی و ضروری ارز چهار هزار و 200 تومانی داده‌ایم در حالی که خیلی از این کالاها اصلا در بازار یافت نمی‌شود.

وی ادامه داد: مردم به این کالاها نیاز دارند و نمی‌شود با حرف آن‌ها را قانع کرد، مسئولان و سازمان تعزیرات حکومتی باید به این مسئله رسیدگی کنند و جلو کسانی که اقدام به احتکار کالاهای مختلف به ویژه کالاهای ضروری مورد نیاز مردم می‌کنند به شکل جدی برخورد کنند.

امام جمعه موقت شیراز همچنین با اشاره به ورود جدی و قدرتمند دستگاه قضایی کشور به مسئله مبارزه با مفسدان اقتصادی گفت: ما نیز حمایت خود را از آیت‌الله رئیسی اعلام می‌کنیم و امیدواریم با توجه به حمایت رهبر معظم انقلاب در بحث مبارزه با مفسدان اقتصادی شاهد ریشه‌کنی فساد در کشور باشیم.

رضوی اردکانی ادامه داد: امروز برخی به راحتی اموال بیت‌المال را می‌خورند و حتی دارو که با جان و سلامت مردم در ارتباط است را احتکار می‌کنند و با کمال پررویی می‌گویند که ما به مردم خدمت کرده‌ایم.

وی افزود: دادگاه باید به شدت با این افراد برخورد کند، هر کس که می‌خواهد باشد، دختر وزیر یا هر کس دیگری که باشد باید به شدت با آن‌ها برخورد شود.

رضوی اردکانی یادآور شد: در مقطعی کشور با بحران دارو مواجه شد که علتش همین‌ها بودند که داروها را احتکار کردند تا جایی که تاریخ مصرف آن‌ها تمام شد و بعد هم با همین پول‌ها زمین می‌خرند و ویلا می‌سازند.

امام جمعه موقت شیراز اظهار کرد: اینها مفسد فی‌الارض هستند و جزای آن‌ها اعدام است چرا که با جان و سلامت مردم بازی کرده‌اند.

رضوی اردکانی در بخشی دیگر از سخنان خود از مسئولان استان به ویژه استاندار فارس خواست که برای مشکل وجود بوی نامطبوع در برخی نقاط شیراز، تاخیر پرواز هواپیماها از فرودگاه شیراز و گرانی و کاهش نیافتن قیمت‌ها به رغم کاهش قیمت دلار تدبیری بیاندیشند.

به گفته وی، در چند نقطه شهر شیراز از جمله کمربندی جنوب شرقی شیراز، شهرک گلستان و حتی معالی‌آباد آب فاضلاب سطحی است و هزاران نفر از ساکنان این مناطق شبانه‌روز بوی نامطبوع استشمام می‌کنند.

امام جمعه موقت شیراز بیان کرد: اینکه طرح مهمی نیست و کاری به تحریم آمریکا ندارد، با انتقال این فاضلاب از طریق لوله می‌توان این مشکل را حل کرد.

رضوی اردکانی گفت: از استاندار فارس تقاضا دارم که به همراه مدیر آبفا شیراز و شهردار شیراز به این نقاط بروند و از نزدیک شرایط را بررسی کنند و ببینند که بوی بد اجازه می دهد که آن‌ها چند دقیقه آنجا بمانند.

وی اظهار کرد: دهها هزار نفری در این مناطق زندگی می‌کنند علاوه بر استشمام بوی بد در معرض بیماری نیز قرار دارند باید به سرعت فکری به حال این شرایط کرد.

امام جمعه موقت شیراز بیان کرد: البته این به معنای انکار خدمات انجام شده نیست اما همه مردم حق دارند که از هوای سالم و شرایط مناسب بهره‌مند باشند و رفع این مشکل حتی از اجرای بسیاری از پروژه‌های عمرانی هم واجب‌تر است.

وی ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه تاخیر بیش از حد پروازها موجب نارضایتی مردم شده، از مسئولان خواست که به این مسئله به شکل جدی رسیدگی کنند.

رضوی اردکانی بیان کرد: گاهی برخی پروازها با پنج تا شش ساعت تاخیر انجام می‌شود  و به‌رغم اینکه شرکت‌های هواپیمایی باید بر اساس قانون به میزان هر ساعت تاخیر به نحوی پاسخگو باشند اما آن‌ها هیچگاه به تعهدات خود در این زمینه عمل نمی‌کنند.

امام جمعه موقت شیراز افزود: یکی از علت‌های این تاخیرها به رغم ممنوع بودن پروازهای چارتری فروش چارتی بلیت است و شرکت هواپیمای چون نتوانسته تمام بلیت‌های پرواز را بفروشد تاخیر ایجاد می‌کند تا پرواز خود را تکمیل کند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: